Виявив (-ла) пляму плісняви на одязі чи постільній білизні? Тканина неприємно пахне та зіпсована плямою? Насправді проблема глибша: тканина заражена спорами плісняви, які небезпечно вдихати — вони отруйні й алергенні. Тому позбуваємося цвілевого грибка негайно! Як вивести плісняву з тканини — читай у нашому матеріалі.
Пліснява, або як її ще називають, цвіль зазвичай утворюється на тканині, якщо залишити її вологою у будь-якому теплому місці. І тут цвіль не забариться, але ж й одразу повідомить про себе особливим запахом: ти відчуєш, що тхне затхлістю. Запах вказує, що спори плісняви ростуть, і тканині потрібне негайне “лікування”.
Видимими ознаками плісняви є сірі, білі, чорні або зелені плями, які можуть бути в крапочку або розмитими. За сприятливих умов спори цвілі прилипають до тканини й роз’їдають її волокна, потроху послаблюючи їх.
Але не хвилюйся: ми порадимо тобі, що з цим робити і як безпечно позбутися плісняви.
Різні види тканини мають різну структуру волокон: делікатні тканини найбільш вразливі; обробляти білі можна рідинами, які знебарвлюють. Для бавовняних, лляних та інших доволі щільних тканин можна скористатися будь-яким способом. Обирай зручний для тебе!
Як вивести плісняву, якщо плями зовсім свіжі? Кисляк і лимон з сіллю
Кисляк: кисле середовище згубне для цвілевих грибів. Тож виводимо свіжу пляму тим, що є під рукою: годиться скисле молоко, сироватка або сік лимону. Нанеси вибрану рідину на забруднену поверхню та ретельно потри. Можеш замочити тканину і залишити на ніч. Зранку сліди зникнуть.
Лимон та сіль: змішай трохи лимонного соку з сіллю, щоб вийшла густа паста. Нанеси її на пляму і залиш тканину на деякий час для поглинання спор грибка. Потім випери її, як зазвичай.
Універсальним способом позбутися цвілі можна вважати оцет: додай 9% оцет до прального порошку, щоб утворилася густа маса. Нанеси на одяг, потримай хвилин 20. Випери в машині, як зазвичай.
Як вивести цвіль з білої тканини? Перекис водню та відбілювач
Перекис водню: перекис виїдає колір матеріалу, тож цей спосіб підходить лише для білих тканин: нанеси речовину на уражені ділянки матерії та залиш на кілька хвилин. Потім випери в теплій воді з порошком.
Відбілювач: наповни тазик для прання теплою водою. На кожен літр води додай пів склянки відбілювача. Дай одягу полежати в розчині кілька годин. Потім потри плями та випери.
Як вивести цвіль з кольорової та синтетичної тканини? Нашатирний спирт
Нашатирний спирт: розведи нашатир з теплою водою у співвідношенні 1:1, змочи розчином губку, й обережно протри пляму. Потім випери одяг у теплій воді з порошком і засобом для виведення плям.
Вода зі спиртом: до 100 мл води додай 2 ст.л. спирту. З пульверизатора обприскай річ. Потри ділянку, де є грибок, зубною щіткою колами та залиш полежати 20-30 хвилин. Потім іще раз потри та випери.
Як вивести чорну плісняву з шовкової або вовняної тканини? Скипидар
Скипидар: делікатний одяг із шовку та вовни дуже чутливий до хімікатів. Тому найбезпечніше видалити плісняву з такої тканини скипидаром. Змочи шматок вати або губку скипидаром та оброби грибкові плями. Потім ділянку, яку чистиш, посип глиною або дитячою присипкою, накрий листком паперу і пропрасуй праскою. Випери з делікатним порошком.
Ці способи виведення плям перевірені багатьма господинями, тож і у тебе вийде позбутися плям плісняви на тканині! Але знай, що чим свіжіша пляма, тим легше вивести цвіль. Тож зберігай свої речі правильно і вчасно реагуй на запах, твій ніс може дізнатися про плісняву першим!
Раніше ми писали, як прибрати з одягу запах поту.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.