Кардамон — одна із найвідоміших спецій. Зокрема більшість людей чули про каву з кардамону, яка популярна у східних країнах. Сам кардамон з’явився у Південно-Східній Азії. Раніше його часто використовували в аюверді — індійській народній медицині. Вважалося, що ця спеція дуже корисна.
У матеріалі ти дізнаєшся, яка користь та шкода кардамону для організму чоловіків та жінок. Адже щодо властивостей цієї спеції проводили не одне дослідження.
Кардамон — це рослина роду імбирних. Часто насіння кардамону також узагальнено називають кардамон. Ця рослина починає плодити на третій рік життя, її насіння має дуже сильний та насичений аромат. Часто його використовують у кулінарії, кардамон вважається однією з найдорожчих спецій.
У багатьох рецептах можна зустріти насіння кардамону, найчастіше його додають до зимових сезонних страв та напоїв, щоб додати пряності. Але деякі люди можуть використовувати цю спецію з лікувальними властивостями. Тож час дізнатися, чим корисний кардамон.
Фото: Pexels
Користь кардамону для жіночого та чоловічого організму полягає у тому, що він має вплив на метаболізм, тобто на обмін речовин. Одне з досліджень показує, що кардамон модулює нейроендокринну вісь, яка регулює споживання їжі, масу тіла, активність мітохондрій і витрату енергії у мишей. У результаті дослідження виявили, що кардамон підвищує апетит та збільшує витрати енергії та зменшення жирової маси.
Згідно з цим дослідженням, кардамон модулює нейронні ланцюги, які регулюють ліполіз жирової тканини та мітохондріальний окислювальний метаболізм у печінці та скелетних м’язах.
Інше дослідження вказує, що ця спеція має потужну протизапальну дію, цьому сприяють біологічно активні сполуки кардамону. Крім цього, люди з гіпертонією можуть вживати кардамон, щоб врегулювати кров’яний тиск.
Раніше в аюверді використовували кардамон для лікування захворювань ротової порожнини. Сучасні дослідження показують, що ця спеція має антибактеріальні властивості, які можуть впливати на утворення потенційного карієсу. Тим самим кардамон допомагає прибрати неприємний запах з рота.
Ще одне дослідження вказує, що кардамон може допомогти вагітним впоратися з ранковою нудотою, адже він містить ефірні олії. Утім, вагітним треба бути дуже обережними із вживанням кардамону й обов’язково консультуватися з лікарем.
Кардамон також може бути шкідливим для організму. Тому ми закликаємо не займатися самолікуванням, а перед вживанням будь-яких ліків, трав чи спецій завжди консультуватися з лікарем.
Найпоширенішим протипоказанням до вживання кардамону є алергія, яка може проявлятися висипом чи задишкою. Не варто зловживати кардамоном при грудному вигодовуванні дитини, а також, якщо у людини є виразка чи гастрити.
Якщо ти ніколи не вживав (-ла) кардамон, треба починати це робити малими дозами, адже спеція має яскравий та сильний запах і смак. Надмірне вживання кардамону може викликати розлад шлунку та біль у животі. Якщо після вживання кардамону, у тебе з’являються відчуття, яких ніколи не було, або ти почуваєшся погано, треба звернутися до лікаря.
Багато українців також вживають насіння льону, щоб покращити своє здоров’я. Раніше ми розповідали про користь та шкоду насіння льону.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.