Літо у самому розпалі, а отже сезон кавунів можна вважати офіційно відкритим! Цей соковитий фрукт не лише приваблює своїм насиченим смаком і яскравим кольором, але і є справжнім джерелом корисних речовин. Водночас, як і будь-який інший продукт, кавун має свої особливості, які можуть вплинути на здоров’я по-різному.
Тож у виданні MedicalNewsToday розповіли більше про користь кавуна і його шкоду для здоров’я.
Кавун на 90% складається з води, що робить його ідеальним продуктом для підтримання гідратації в жарку пору року. Окрім цього, він може сподобатися ласунам, адже він містить у своєму складі природні цукри.
Говорячи про користь кавуна, неможливо не згадати про потужні антиоксиданти у його складі. Вони допомагають організму боротися з вільними радикалами. Ці реактивні молекули утворюються під час метаболічних процесів, а також через вплив зовнішніх факторів, таких як куріння, забруднення повітря та стрес.
Також надмірне накопичення вільних радикалів може призвести до пошкодження клітини і є причиною багатьох захворювань, таких як рак і серцево-судинні хвороби. Хоча організм здатен природним шляхом виводити частину цих шкідливих молекул, дієтичні антиоксиданти значно покращують цей процес.
Фото: Pexels
У продовження теми про антиоксиданти, що позитивно впливають на організм людини додамо, що вони також можуть запобігати розвитку астми.
Деякі експерти вважають, що вільні радикали сприяють розвитку астми. Тож наявність певних антиоксидантів у легенях, зокрема вітаміну С, може знизити ризик розвитку астми.
Однак варто зазначити, що це стосується лише продуктів, багатих на вітамін С. Дослідження не підтвердили, що прийом добавок з вітаміном С може допомогти запобігти астмі
У дослідженні 2012 року вчені виявили, що екстракт кавуна знижує артеріальний тиск у щиколотках і навколо них у людей середнього віку з ожирінням і ранньою гіпертензією. Автори припустили, що L-цитрулін і L-аргінін — це два антиоксиданти кавуна, що можуть покращувати функцію артерій.
Кавун має високий вміст води, а також містить клітковину. Ці поживні речовини допомагають підтримувати здоров’я кишківника. Це сприяє запобіганню запорів і регулярності дефекації.
Холін — це ще один антиоксидант, який міститься у кавуні. Він сприяє виконанню таких функцій та видів діяльності як:
Кавун містить вітамін С, який необхідний організму для вироблення колагену. Колаген необхідний для клітинної структури та імунної функції. Вітамін С також сприяє загоєнню ран.
Не забуваймо, що ми розповідаємо, яка користь і шкода кавуна. Тож про останнє теж не варто забувати.
Помірне споживання кавуна зазвичай не становить серйозної загрози для здоров’я більшості людей, проте декому варто бути обережними.
Ми вже писали раніше, що кавун містить природні цукри. А отже люди з діабетом повинні враховувати цей фрукт у своєму щоденному раціоні. Але якщо ти хочеш посмакувати кавуном, то краще їсти його цілим, а не у вигляді соку.
Усе тому, що при вичавлюванні соку видаляється клітковина, що призводить до швидшого засвоєння цукру організмом. Тож це може викликати раптові сплески рівня глюкози в крові.
Та попри усе пам’ятай, що при діабеті кавун варто споживати з обережністю.
У деяких людей після вживання кавуна можуть з’явитися симптоми алергічної реакції. Зокрема це:
Раніше ми розповідали, чи можна їсти кісточки кавуна.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.