Інколи буває, що в дуже невідповідний момент починають червоніти й горіти вуха. З чого б це? В голову лізуть різні прикмети та забобони. Згідно з народними повір’ями, вуха можуть червоніти та палахкотіти, коли про людину хтось відгукується погано, або лає поза очі. Але насправді цьому є наукове пояснення.
Читай, що говорить наука про те, чому червоніють вуха, чи варто вірити народним прикметам і що робити, якщо вуха горять постійно — у матеріалі.
Лікарі впевнені: вуха червоніють через прилив крові до голови.
На зовнішньому вусі судини розташовані близько до поверхні, а шкіра тонка і дуже ніжна. Тож вуха реагують на прилив крові до голови.
А причини цих приливів різні:
Сильні емоції — страх, злість, розпач, сором. У такі моменти у кров викидаються гормони: адреналін та норадреналін. Від цього у когось палає обличчя, а в когось тільки вуха. Це залежить від кількості судин та товщини шкіри.
У деяких випадках, при вушних інфекціях, запальний процес йде повним ходом, але виявити його може тільки лікар при огляді за допомогою отоскопа. Якщо ж у вусі почалося запалення, там підвищується температура та посилюється кровотік. Результат: вуха починають горіти.
Він ще погано вивчений. При цьому синдромі без особливих на те причин палає та червоніє одне вухо, а то й два. Це явище то проходить, то повторюється. Лікарі вважають що таким чином судини реагують на мігрень.
Йдеться не про обморожені вуха, а про захисний механізм організму, який цьому запобігає. Коли нам холодно, щоб відкриті частини тіла не обморозились, кров перерозподіляється по судинах. Вони то звужуються, то розширюються, і з’являється рум’янець на щоках. Саме тому червоніють на холоді й вуха.
При цьому захворюванні судини різко розширюються в якомусь місці, і в ньому відчувається жар і поколювання. Переважно воно вражає верхні та нижні кінцівки. Однак є випадки, коли від нього страждають і вуха. Триває це декілька хвилин, але відчуття неприємні.
Червоніти й пекти вуха можуть і з інших причин:
Pixabay
Нічого. Просто почекати, поки неприємне відчуття пройде.
А в матеріалі: як правильно чистити та доглядати за дитячими вушками — ти отримаєш рекомендації педіатрині Ірини Одарчук.
Будьте свідомі, проінформовані та нехай ваших діток не турбують вушка.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.