Якщо хочеться пити, це може свідчити про цілком природні процеси в організмі. Однак, часто надмірна спрага є сигналом початку хвороб і проблем з функціонуванням різних органів. Як визначити, чому постійно хочеться пити — читай в нашому матеріалі.
Спрагу можуть провокувати абсолютно нормальні причини, через які не слід одразу розводити паніку:
Ці фактори не свідчать про виникнення хвороби, а лише підштовхують до підтримки правильного балансу рідини протягом дня.
Разом з тим, спрага є симптомом деяких захворювань і неправильної роботи окремих органів. Якщо постійне бажання пити супроводжує протягом декількох днів і не проходить після прийому достатньої кількості рідини, слід замислитись над виключенням таких хвороб:
Діабет. Діабет — це порушення процесу вироблення інсуліну. Цукор у вигляді глюкози в надлишку накопичується в організмі, що змушує нирки інтенсивніше працювати, аби видалити зайві речовини. Тіло швидше втрачає вологу і людина відчуває зневоднення.
Ксеростомія. Це захворювання, що супроводжується відчуттям сухості у ротовій порожнині. Причиною є недостатня кількість слини, яку виробляють спеціальні залози. Щоб побороти сухість в роті, наш мозок стимулює нас пити більше рідини.
Порушення функції щитовидної залози. Щитовидка відповідає за регулювання температури тіла. У разі збоїв в роботі цього органу, організм втрачає багато води через сильне потовиділення.
Прийом деяких лікарських засобів. Антибіотики, діуретики, сечогінні й антигістамінні препарати зневоднюють організм через свої властивості, а саме — виведення бактерій і паразитів шляхом посиленої роботи нирок. При довготривалому прийомі додатково може виникнути сухість в роті, завдяки чому спрага збільшується.
Вагітність. Хоч вагітність і не хворобливий стан, проте вимагає великої кількості рідини. Об’єм крові в організмі збільшується, безперервно виділяються навколоплідні води, забезпечуючи життєдіяльність дитини. Зміни у гормональному фоні, викликані вагітністю, стають причиною спраги у жінок.
Хронічний стрес. Різноманітні переживання і відсутність спокою здатні викликати перебої в роботі надниркових залоз. Як результат, виділяється кортизол — так званий гормон стресу, що призводить до різних симптомів, зокрема, і до бажання пити.
Якщо відчуття спраги є аномальним, триває занадто довго і не проходить з прийомом води, то слід виконати наступні кроки:
Пам’ятай, що у разі затяжної спраги обов’язково слід звернутись за консультацією лікарів, а не займатись самолікуванням.
Тепер, коли ти знаєш причину своєї спраги, дізнайся детальніше, чи можна пити воду під час їжі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.