Думки про старість та її побоювання змушують нас дбати про харчування, вітаміни, активність мозку й тіла. Та в якому віці насправді починається старість? Розповідаємо, що дізналися науковці про старіння організму.
Науковці Стенфордського університету вирішилися дізнатися, в якому віці наш організм починає старіти на молекулярному рівні. Результатами поділилося видання The Washington Post з посиланням на журнал Nature Aging.
Як виявилося, ми старіємо зовсім не поступово, а двома “стрибками” — у 44 та 60 років! Саме в цьому віці наш організм змінюється на молекулярному рівні. Зміни стосуються понад 135 тис. типів молекул і мікробів.
Генетики провели дослідження з участю 100 людей різного походження віком від 25 до 75 років. Вивчали їхні виділення та спостерігали протягом двох років. Аналіз показав, що 81% молекул змінився у людей за 40 і 60 років.
Зміни, які були однаковими для груп, були пов’язані із серцево-судинними захворюваннями, метаболізмом кофеїну, станом шкіри і м’язів.
Результати також показали, що після 40 років спосіб життя стає вкрай важливим. Особливу роль грають раціон та спорт.
В учасників близько 40 років були помічені гірші метаболічні властивості алкоголю та жирів, а в тих, кому 60+, погіршувалися імунна регуляція, функції нирок та метаболізм вуглеводів.
Науковці вважають, що молекулярні дослідження нашого організму зможуть пояснити причини вікових захворювань.
Коли люди старіють, молекули в організмі змінюються. Однак ми поки не знаємо, що їх провокує. Результати дослідження доводять, що на це впливає спосіб життя людини, — каже комп’ютерний біолог Сяотао Шен.
Дослідники кажуть, що ця тема ще потребує роботи, але закликають людей 40+ дбати про свій спосіб життя, зменшувати споживання алкоголю та кофеїну, віддавати перевагу спорту і стежити за здоров’ям.
Раніше ми розповідали, які продукти сповільнюють старість.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.