Вагітність — це завжди дуже емоційна подія. Хтось переживає неймовірну радість з цього приводу, а інші ж від усвідомлення новини впадають у стрес. Адже через певні обставини ця вагітність може бути незапланованою. І у жінок не залишається іншого вибору, ніж експериментувати з різноманітними методами.
Пігулки є одним з найбільш поширених методів для переривання вагітності. Не плутай з таблетками екстреної контрацепції, які запобігають вагітності. Є пігулки, які саме переривають вагітність. Тому цей метод називають — медикаментозний аборт.
The New York Times разом з медичними експертами зробив огляд на понад 100 досліджень щодо безпечності такого методу.
Дослідження препаратів для переривання вагітності проходило на двох прикладах — міфепристону та мізопростолу. Основними критеріями дослідження були їх ефективність та безпечність.
Зазвичай препарати застосовують протягом перших 12 тижнів вагітності — першого триместру. Після вживання пігулки переважно всі пацієнтки відчувають кровотечу та біль, оскільки пігулки, по суті, провокують викидень.
Понад 99% пацієнтів, що приймали пігулки, не мали серйозних ускладнень. Всього 0,31% жінок зіштовхуються з ускладненнями після медикаментозного аборту.
– Це неприємний досвід. Кровотеча, звичайно, змушує людей хвилюватися, – розповідає професорка репродуктивних наук з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско Ушма Упадхьяй.
Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США зазначило, що з 2000 року до червня 2022-го пігулки прийняли 5,6 млн жінок. З них померли 28, або 0,0005%. Деякі з цих смертей могли бути з інших причин.
Згідно з дослідженнями, наслідки медикаментозних абортів розділяють за типами складності:
Дослідження докторки Упадхьяй показує, що більшість жінок не стикається з серйозними ускладненнями.
Пігулки ефективні приблизно на 95%, інші 5% пацієнток потребують додаткової процедури для видалення залишків тканини або переривання вагітності.
Медичний директор комплексного планування сім’ї Адам Джейкобс в дослідженні зазначав, що переривання вагітності таблетками — це не більш ризиковано, ніж хірургічне втручання.
Часто незапланована вагітність виникає через недостатній рівень сексуальної освіти, а тим більше в підлітків. Вікна розповідали про секс-освіту в Україні, а також детальніше розбирали табу і забобони навколо “пікантних” тем.