Лікарські здібності полину настільки широко відомі ще з давніх часів, що в українській мові рослина отримала другу назву нехворощ. Перераховувати всі цілющі властивості цієї рослини можна довго. Вона знеболює, бореться із запаленнями та має антиоксидантну дію. Про полин та його користь детально розповідаємо в нашому матеріалі.
Полин здавна використовували через болезаспокійливі та протизапальні властивості. Наприклад, рослина допомагає полегшити симптоми остеоартриту — запалення суглобів. Такого висновку дійшли автори дослідження лікувальних властивостей трави.
Результати 4-тижневого дослідження за участю 90 дорослих з остеоартритом колінного суглоба, які використовували мазі з полину 3 рази на день, показали, що рослина зменшує рівень болю.
Але в іншому дослідженні, яке дослідило побічні ефекти використання полину, зазначено, що не можна наносити полин безпосередньо на шкіру, оскільки її сполуки занадто концентровані та можуть призвести до болісних опіків.
Завдяки сполукам туйон та хамазулен полин має антиоксидантні властивості. Найбільша їхня концентрація в ефірних оліях рослини на стадії перед цвітінням.
Артемізинін, інша рослинна сполука полину, може допомогти боротися із запаленням у тілі. Вважається, що артемізинін пригнічує цитокіни — білки, що виділяються імунною системою та сприяють запаленням.
Деякі дослідження показують, що полин може допомогти полегшити хворобу Крона, яка характеризується запаленням слизової оболонки травного тракту.
Як розповів фізіотерапевт Сергій Волошин у коментарі Фактам.Здоров’я, полин вважається однією з найгіркіших рослин у світі. Ця особливість впливає на організм, запускаючи травлення, стимулюючи секрецію шлунку, бронхів та легенів.
Полин допомагає лікувати холецистит, дискінезію жовчних шляхів, гепатит та навіть цироз. Але дуже дієвим він є у лікуванні паразитів. Фізіотерапевт стверджує, що близько 3,5 тисяч хвороб виникають внаслідок негативного впливу паразитів. Трава, своєю чергою, може цілком успішно з ними боротися.
Психоактивна речовина туйон, яка міститься у рослині, паралізує нервову систему паразитів, позбавляючи їх руху. Тоді паразити не можуть продовжувати своє існування і гинуть. А оскільки полин — гарний жовчогінний засіб, то він одразу виводить їх з організму.
Вважається, що полин також корисний для здоров’я чоловічої потенції та значно підвищує статевий потяг у чоловіків. Однак наразі не проводилися широкі дослідження, що могли б підтвердити науково цю думку.
Для жінок рослина може стати корисною у зниженні менструального болю. Завдяки знеболювальній дії, про яку було відомо ще з давніх часів, полин використовували під час пологів та для зменшення менструальних спазмів.
Pexels
Полин можна вживати у сухому вигляді. Свіжу рослину можна кришити у страви, а квітки полину можна розсмоктувати й ковтати. Але не варто вживати понад 0,9 г сухої речовини на добу.
Інша форма вживання — у вигляді чаю. Одну чайну ложку квіток полину треба залити двома склянками окропу та залишити настоювати на годину. Пити не більше 70 грамів, тобто приблизно чверть склянки, тричі на добу за 30 хвилини до їди.
Також можна зробити настоянку на спирту. Для цього краще взяти розчину спирту 40%, але точно не більше. Вживати 15-20 крапель настоянки тричі на добу.
Курс лікування — два тижні, а далі краще робити перерву на 3-5 днів.
Також читай про користь кардамону.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.