Війна певною мірою вплинула на наш організм та принесла чималий стрес. Шокуючі новини, обстріли, постійні переживання — усе це точно не несе користі для тіла та здоров’я. А ще й особисті проблеми, які, ймовірно, є у багатьох.
Та важливо не забувати, що стрес не проходить безслідно і може серйозно позначатися на ендокринній системі (гормонах), а ті — проявлятися у процесах в організмі, зокрема менструації.
Детальніше про те, що відбувається з менструацією під час стресу, розповіли фахівці платформи Бережи себе.
Передусім, порушенням вважається тривалість циклу менше ніж 21 день і більш як 35 днів. Власне найчастіше причиною затримки є нервове напруження, зміна умов та обставин життя.
Але пам’ятай, що кожен організм — індивідуальний і реагує на стрес по-своєму. В одних це призводить до затримки менструації, а в інших — ніяк не вплине.
Та не стресом єдиним. Серед інших причин порушення менструального циклу є:
Якщо ти помітила затримку, передусім зроби тест на вагітність. Якщо тест негативний — зверни увагу на наявність запалень чи інфекцій в області статевих органів.
Фото: Unsplash
Згадай, чи не було незахищеного сексу або моменту, коли ти не могла проконтролювати цілісність презерватива.
Крім того, зверни увагу на харчування: чи достатньо ти їси та п’єш води.
І ще одним з важливих пунктів є консультація у лікаря-гінеколога(-ині). Це можна зробити навіть онлайн, якщо не маєш змоги звернутися до спеціаліста.
Раніше ми розповідали, що таке кіста яєчника, які її види та лікування.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!