Уже досить тривалий період навколо теми збільшення губ точаться дискусії стосовно безпеки використання певних способів та окремих препаратів. Не секрет, що дана процедура додає об’єму тонким губам, створюючи молодший і привабливіший зовнішній вигляд. Тому ця тема викликає жваве обговорення в суспільстві.
Загалом існує кілька типів збільшення губ, серед яких ін’єкції філерів, імплантати, перенесення жиру чи підтяжка губ. Про кожну з них та про особливості збільшення та корекції губ розповів відомий пластичний хірург, заслужений лікар України Дмитро Слоссер.
Збільшення губ — це косметична процедура або хірургічне втручання, що виконується для корекції та зміни обʼєму губ. Існують різні види збільшення, відповідно до конкретних запитів. Умовно такі процедури можна поділити на два види — нехірургічні та хірургічні.
У першому випадку лікар-косметолог використовує філери, а вже інші процедури передбачають втручання пластичного хірурга в зону губ і обличчя. Крім того, до інших способів корекції губ можна віднести:
Зазвичай лікарі-косметологи використовують наповнювачі для губ, які містять гіалуронову кислоту. Це речовини, що також є у тілі людини.
Поширені наповнювачі з гіалуроновою кислотою містять Restylane і Juvéderm. Крім того, у деяких філерах є лідокаїн, який запобігає болю чи дискомфорту під час виконання процедури.
Тривалість ефекту збільшення губ залежить від типу процедури. Наприклад, філери дають ефект на термін від 6 місяців до одного року.
Трансплантація жиру гарантує більш тривалий результат, оскільки використовуються власні тканини. Підтяжка губ та використання імплантатів відрізняється довготривалим результатом.
Важливо розуміти, що найкраща процедура збільшення губ для кожної людини своя. Правильний вибір процедури залежить від рекомендації спеціаліста, природної форми та розміру губ.
Наприклад, імплантати або підтяжка губ гарантують стійкий результат, але бувають випадки, коли такі способи не можуть бути використані для тонких або асиметричних губ. Тому перед проведенням будь-якої процедури варто обовʼязково проконсультуватись з лікарем.
У випадки використання філерів для губ, лікар-косметолог застосовує тонку голку для введення наповнювача в губи. Процес інʼєкції зазвичай займає від 10 до 30 хвилин.
Складнішою процедурою є трансплантація жиру. За умови ухвалення рішення введення власного жиру — спочатку буде проведено ліпосакцію певної ділянки, наприклад, живота або колін. Після підготовки жиру, лікар вводить його в губи.
Операція зі встановлення губних імплантатів виконується шляхом невеликих надрізів у кожному куточку рота після знеболення. У такий спосіб створюється своєрідний “тунель”, куди встановлюється імплантат. Ця процедура зазвичай триває близько 30 хвилин.
Хірургічна підтяжка губ передбачає видалення невеликої смужки шкіри між носом та губами. Це метод, який має назву булхорн і виконується для візуального підняття верхньої губи.
При іншому типі підтяжки губ, хірург робить два невеликих розрізи з кожного боку губи й видаляє трохи шкіри з цих ділянок. Такий метод називають корнерліфт і виконують його для підйому куточків губ. Бувають випадки, коли приймається рішення поєднати ці операції.
Після будь-якого виду процедур необхідний певний період реабілітації. Наприклад, після хірургічного втручання може знадобитися до тижня відновлення. За цей період уже майже безслідно зникнуть побічні ефекти після збільшення губ: синці, почервоніння і набряк у місці проведення операції.
Після ін’єкції філерів такий період зводиться буквально до кількох днів, оскільки не передбачає розрізів.
Результати деяких процедур зі збільшення губ мають і зворотну дію. Наприклад, якщо не влаштовує результат операції з імплантації губ — імпланти можна видалити й повернути попередню форму.
Якщо наповнювачі для губ теж здаються вже не такими привабливими, можна розчинити їх у лікаря-косметолога, використовуючи певні препарати.
Загалом, за словами пластичного хірурга, операції зі збільшення, корекції та підтяжки губ є досить популярними серед українських жінок. Вони характеризуються коротким періодом проведення і великим відсотком задоволення пацієнтів.
Популярними серед жінок є й уколи ботоксу в зморшки. А що не можна робити після цієї процедури ми розповідали в нашому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.