У складі добровольчого формування територіальної громади Бучі, яке утворилось у квітні 22 року після деокупації Київщини, існують суто жіночі мобільні вогневі групи бойових відьом. Зараз у них свіже поповнення, яке активно проходить підготовку.
На Київщині у Бучанському районі тренуються доброволиці Бучанські відьми. Це перші в Україні суто жіночі мобільні вогневі групи. Два місяці тому до їхніх лав доєдналися нові воячки. Зараз вони активно вчаться стріляти з різних типів озброєння, щоб захищати повітряний простір України.
У нашій країні війна і вже досить довгий час. Прийшло розуміння того, що треба не лише чоловікам, а й жінкам мати військову професію, — каже захисниця на псевдо Валькірія.
Група складається лише з жінок, які захищають громаду від різних загроз, зокрема і в повітрі збивають ракети та дрони.
Після перевірки та підписання контракту доброволиці проходять курс молодого бійця, вчаться поводитися зі зброєю, вести бій у місті, орієнтуватися на місцевості. Навчання триває два тижні. Далі — постійні тренування для вдосконалення навичок.
Без нас ця війна не скінчиться…Ми впораємося, але нам потрібна допомога. У нас вистачить духу, сили та мужності. Ми знаємо, за що стоїмо. Я не хочу, щоб моя дитина знову кричала від того, що вона боїться, — додає Валькірія.
Військовослужбовиця Тетяна теж за посмішкою приховує великий біль. Жінка пішла у доброволиці після того, як втратила одразу кількох найрідніших людей. Каже, дуже зла на ворога. У неї в один рік загинули чоловік, його брат та її мати, яка не витримала переживань.
Жінок у добровольчому формуванні територіальної громади цінують. Кажуть, що усі тут мотивовані та відповідальні.
У дівчат, які приходять, є головне — бажання захистити своїх рідних. Вони беруть на себе відповідальність та боронять не тільки своїх рідних, а й всю країну, — каже начальник штабу Бучанського ДФТГ Андрій Верлатий.
У Бучанській міській раді розповідають: службу жінки несуть лише на території громади. Чергування за графіком: день через два, або ж доба через три. Тож службу можна поєднувати з цивільним життям.
Та дехто з наших захисниць залишив усе, аби долучитися до війська. Наприклад, Неллі покинула гру в театрі та стала командиркою міномета. Читай повну історію військовослужбовиці за посиланням.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.