Харчування малюків — ключовий етап розвитку у перші дні та місяці. Рано чи пізно у харчуванні дітей з’являються не лише грудне молоко чи суміш, а й різноманітні продукти з позначками “для дітей”, “дитяче”, “без цукру, барвників та консервантів”.
Та дослідження показало, що насправді більшість такої дитячої їжі може бути шкідливою. Ділимося актуальними результатами.
Дослідження, опубліковане в журналі Nutrients, свідчить, що майже 60% перевіреного дитячого харчування у США не відповідає стандартам ВООЗ. Дослідники перевірили 651 продукт для малюків з 10 кращих продуктових супермаркетів США.
Дослідження провела міжнародна група з Інституту глобального здоров’я Джорджа. Продукти порівнювали з рекомендаціями ВООЗ від 2022 року.
Понад 70% продуктів не відповідають вимогам до білка, а 44% перевищують рекомендований вміст загального цукру. Чверть продуктів не відповідала вимогам енергетичної щільності, містила цукор або підсолоджувачі.
— Жоден комерційно вироблений продукт харчування для немовлят і малюків, який можна придбати в 10 найкращих роздрібних магазинах у Сполучених Штатах, не відповідає міжнародним стандартам щодо харчування та просування продуктів, — пишуть у Nutrients.
Дослідники звернули увагу, що у США немає чітких вимог до дитячого харчування, а тому закликали запровадити їх. В Україні існують певні стандарти. Зокрема нещодавно було заборонено використовувати пальмову олію у дитячому харчуванні.
Серед грубих порушень помітили невідповідність вказаного на етикетках з вмістом продуктів. До прикладу, на упаковках було вказано: кошерний, веганський, без горіхів — та насправді майже всі продукти містили принаймні один із вказаних продуктів у складі.
Найбільш небезпечними дослідники відзначили пакетоване дитяче харчування — до прикладу, пюре, каші тощо. Адже вони швидко набувають популярності, але менш як 7% з них відповідають вимогам за кількістю цукру.
Наукова співробітниця та ад’юнкт-доцент кафедри харчування Університету Північної Кароліни Елізабет Данфорд закликала до вдосконалення регулювання ринку, адже ці продукти можуть впливати на здоров’я майбутніх поколінь, загрожувати ожирінням, онкологією чи діабетом зокрема.
Наукова співробітниця інституту Джорджа та дієтологиня Дейзі Койл, зазначила, що батьків збивають з пантелику написи: органічне, без цукру, барвників та ароматизаторів, без ГМО тощо. І створює нібито “ореол здоров’я” навколо цих продуктів.
Раніше ми розповідали, з якого віку дитині можна черешню, вишню та полуницю.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.