За тривалий час служби на певних посадах в Україні можна отримувати доплати — вони називаються за вислугу років. Такі отримують державні службовці, лікарі, вчителі, працівники різних державних установ, а також військовослужбовці. Розповідаємо про суми надбавки за вислугу років та хто має на неї право.
Крім зарплат та виплат за бойові завдання, перебування на лінії зіткнення, компенсацій та іншої соціальної допомоги, військові можуть отримувати доплати за вислугу років.
Надбавка за вислугу років військовослужбовцям є додатковою грошовою винагородою, яка розраховується за зарплатою та званням. Виплата залежить від тривалості служби військового. За постановою КМУ № 704, визначені такі надбавки для військових:
Отримати надбавку за вислугу років можуть ті, хто служать в: армійських частинах МОУ та МВС (це ЗСУ, ДПСУ, НГУ, СБУ, СЗР та інші), служили у радянській армії/формуваннях ВМС колишнього СРСР, в органах МВС, служили у Збройних силах чи безпекових формуваннях країн СНД.
Крім цього, право на доплати за вислугу років мають ті, хто служили в резерві під час АТО/ООС, ті, хто перебували у полоні або були заручниками (якщо потрапили до полону не добровільно).
Військова служба на доплати за вислугу років може враховуватися кратно. Тобто місяць служби враховуєтья за два чи три. Так враховується служба учасникам бойових дій, ліквідаторам аварії на ЧАЕС, виконавцям таємних операцій.
А також тим, хто служив на атомних підводних човнах, у реактивній авіації, пілотам тощо.
Раніше ми розповідали про грошову допомогу для військових на вирішення соціально-побутових питань.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.