Арборист
Доглянуті та здорові дерева у містах — заслуга арбористів, які виконують свою роботу. Якщо ти мало знаєш про те, як ухвалюють рішення про спилювання дерев — читай більше у матеріалі! Часто навесні спилюють хворі та старі дерева, якщо ти бачиш такий процес у своєму дворі — не панікуй відразу.
Видання The Village поспілкувалося з Володимиром Ветроградським. Він — арборист, тобто фахівець з догляду за деревами. Уже 25 років він опікується київськими деревами та погодився розповісти більше про особливості своєї роботи.
Володимир каже, в обов’язки арбористів входять такі дії: стабілізація крони і стовбура, лікування крони чи стовбура. Для цього потрібні спеціальні навички, тому комунальники таку роботу виконувати не можуть. У Києві таких фахівців майже немає, та і місто не цікавиться працевлаштуванням арбористів.
Іноді в координації з комунальниками допомагають самі мешканці міст, які хочуть зберегти те чи інше дерево з пошкодженнями. У звичних умовах таке дерево могло би бути видалене як аварійне, — розповідає Володимир.
Володимир розповідає, найчастіше комунальники пиляють дерева, які арбористи ще можуть врятувати. І наводить приклади такої роботи — йому вдалося врятувати дерева з розколами стовбура, втратою вертикального положення, з вигниванням стовбура, порослі омелою на 70%.
Здебільшого сумніви киян щодо правильності обрізки дерев є виправданими, бо її роблять працівники без відповідних навичок і з бажанням виконати роботу якомога швидше, — каже арборист Володимир.
— Тому, якщо киянин є свідком проведення робіт, потрібно на самому старті розпитати відповідальну особу, чи є в неї дозвільні документи і які роботи хочуть виконувати.
Якщо назріває знищення дерева без адекватної причини, слід викликати представника екологічної інспекції. Компенсація збитків місту під час війни та притягнення до відповідальності спилювачів дерев проходить складно.
Арборист додає, українське законодавство щодо зелених насаджень є застарілим і потребує негайних змін, крім цього, Київ має серйозні проблеми з неадекватним озелененням.
Раніше ми розповідали, як волонтерам запобігати емоційному вигоранню.
Фото: The Village
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.