Психотерапія переживає свої найкращі часи: з екранів кажуть про те, як важливо проговорювати проблеми, просити про допомогу та звертатися до фахівця, якщо відчуваєте, що сили на межі.
І часто тільки це та бажання заробити на квартиру в столиці підштовхує багатьох іти в терапію — тільки не лікуватися, а лікувати. І як тоді серед величезної кількості спеціалістів обрати гарного? Щоб допоміг і вирішив проблему, а не додав комплексів та огиди до психології?
Є певні “червоні прапорці” у стосунках із “душевним фахівцем”, стверджує психологиня та психотерапевтка Елена Архіпова на сторінці в Instagram.
Зокрема, якщо у вас скасовується сеанс за сеансом і винен у цьому саме психотерапевт, тікайте від такого фахівця.
Клінічна психологиня Ольга Василенко додає ще одну важливу деталь. Справжній фахівець не повинен вас жаліти.
— Ні, нікого жаліти я не маю. Не варто плутати емпатію та жалість.
Жалість — це позиція зверху. Ти такий жалюгідний… звучить не дуже приємно, погодьтеся? — пише Василенко на сторінці в Instagram.
Психотерапевтка переконана: лише люди з жагою до влади й маніпулювання масами будуть раді сформувати у людини почуття безпорадності. Саме воно щоразу приводитиме клієнта до несумлінного психолога.
Також Ольга Василенко наголошує: грамотний психолог не ставить себе вище за клієнта та не дає порад.
— Психологи поради не роздають. Вони можуть поділитися своєю думкою, якщо їх попросять. Але не порадою.
Вона пояснює: клієнти — дорослі, розумні та самостійні люди, а не діти психолога. До них можна і потрібно відчувати емпатію, з ними можна ділитися знаннями, допомагати їм, але не через жалість.
Моє завдання — навчити в майбутньому справлятися без мене, — каже психотерапевтка.
У моменти розпачу людина часто звертається не тільки до психолога, а й до вищих сил, езотерики чи магії. Чому люди вірять у ворожіння, астрологію та мислення багатої людини, читай в матеріалі Вікон.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.