У нас бувають такі періоди, коли нічого не хочеться робити. І це норма. Втома — відчуття, властиве людям. Та здається, що всі навколо перевтомлені, і потребують якісного відпочинку. Про нову концепцію Slow Living розповіло видання BBC.
Протягом останніх років з’являється чимало інформації та літератури на тему повільного життя. Особливої популярності концепція #SlowLiving набуває серед покоління міленіалів. Усі покоління хочуть працювати менше, без гризот совісті та з можливістю себе забезпечити.
Покоління Z тим часом стало піонером “тихого звільнення” та “роботи ледачих дівчат”, коли людина робить мінімум на роботі, щоб зберегти свою енергію для більш значущих сфер свого життя, чи то хобі, стосунків чи догляду за собою.
У Британії та інших країнах всерйоз почали задумуватися про чотириденний робочий тиждень. Книга Емми Геннон Рік нічого — про 12 місяців відпочинку стала настільки популярною, що розпродалася і чекає на наступний тираж.
Увесь час “лінощів-відпочинку” на шляху до подолання вигорання вона займалася веденням щоденника, переглядом дитячого телебачення, спостереженнями за птахами та купанням у холодній воді.
Люди все частіше доходять висновків, що шалена гонитва за успіхом рідко коли його приносить, і хочуть зосереджуватися на своєму стані, відпочинку.
Нові книги, які підтримують концепцію сповільнення життя, вчать нас, як соціальні мережі відволікають від важливого, чому важливо фокусуватися на собі, як перфекціонізм і гонитва за успіхом роблять нас нещасними.
У голландській мові є термін ніксен — усвідомлено нічого не робити. Він зараз поширюється серед людей, які вивчають цей напрям. Автори бестселерів укотре нагадують, що відпочинок — не розкіш, а необхідність.
В умовах сьогодення відпочинок може допомогти з покращенням психічного стану та добробуту, пошуку work-life balance, знаходження часу на себе, хобі та друзів. Книжки різні, та їхня мета одна — пояснити, чому важливо відпочивати.
Фото: Pexels
Масовість та різноманіття літератури й інформації вказує на те, що існує глобальна тенденція перевтоми. А технології, які мали спростити нашу роботу, лише додали її. Особливо перевтома стала помітною після пандемії, коли робота вдома розмила межі з відпочинком.
Авторка книг Емма Геннон вважає, що відхід від споживацтва, перепрацювань і прагнень матеріального є здоровою ознакою суспільства.
Раніше ми розповідали про людей, які крадуть мотивацію.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.