Кожна людину у своєму житті принаймні раз припускалась помилки. І досить часто це стається у відношення тих, кого ми любимо найбільше. Адже вони завжди поряд. Та ось попросити пробачення не завжди настільки ж легко, як нанести кривду.
Що ж тоді робити, аби зберегти гармонію у стосунках з близькими та дорогими серцю людьми? Відповідь проста — навчитись просити пробачення та вибачати самим.
Крім того, це може принести користь не лише взаєминам з іншими, а й з власним внутрішнім “я”. У цьому запевняє й сімейну та дитячу психологиню БФ Голоси дітей Інна Князєва у коментарі виданню LIGA.Life. Також експертка пояснила, яку ще користь приносить прощення та як просити пробачення.
Як запевняє психологиня, прощення може бути певною мірою роботою з власними переживаннями. Адже важливо насамперед розуміти та вміти працювати з власними емоціями. Тож не завжди необхідно просити пробачення у певної людини.
Уявімо: є незавершена подія, яка постійно крутиться в голові, і людина в цей час відчуває невиражені емоції. Цей стан рано чи пізно може перерости в почуття провини, якщо завчасно його не пропрацювати.
Важливіше саме відпустити власні образи, аби рухатись далі. Тому що це відчуття складається як з відчуття злості на вчинок людини, так і потреби близькості з цією особою, що була раніше.
Інколи ж трапляється. що ми й самі можемо бути тими, хто зробив боляче близькій людині. Та попросити пробачення видається поганим рішенням, оскільки є хибне упередження, що це буде дорівнювати приниженню.
Та насправді ж просити вибачення — це про діалог між близькими людьми та їх вміння визнати свої помилки.
Це не про те, що ви є нижчим, гіршим, слабшим. А про те, що ви рівний іншій людині та можете з легкістю показати й визнати свої хиби. Насамперед це про повагу до особистих кордонів іншої людини.
Психологиня запевняє, що не існує єдиного механізму, щоб правильно просити пробачення. Адже кожна людина та ситуація — індивідуальна. А тому щоразу потрібен свій підхід.
Та разом з тим існує кілька правил, яких варто дотримуватись, аби донести іншій людині правильно свої почуття та переживання. У цьому може допомогти техніка зворотного зв’язку, яка називається Я-повідомлення.
Та інколи буває складно зрозуміти, що сказати не лише у випадку сварок, але й просто тяжких ситуацій. Тобі теж бракує слів? Читай, як підтримати людину, щоб вона відчула себе втішеною.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.