Попереду на нас чекає ще одна зима та її випробування. Якщо до життя з відключеннями світла можна звикнути, то до життя в холоді — ні. Тож багато хто замислюється про утеплення помешкання. Додатковим стимулом є перспектива економії на опаленні до 30%.
Одним з найефективніших матеріалів для утеплення є пінопласт. Взимку він не випускає тепло, а влітку — прохолоду. Ціна такого матеріалу доволі бюджетна, а монтаж напрочуд простий, тож жителям приватних будинків навіть не обов’язково викликати спеціалістів.
Якщо ти збираєшся зробити все власноруч, до робіт слід підготуватися. У матеріалі ти дізнаєшся покрокову інструкцію з утеплення помешкання пінопластом. А також, які матеріали та інструменти для цього знадобляться.
Крім пінопласту, є й інші матеріали для утеплення: пінополіуретан, мінеральна вата, скловата та стрічкове клоччя для будинків з бруса. Усі вони мають свої переваги та недоліки, тож передовсім треба визначитися, що підходить тобі.
Сьогодні ми розповімо про особливості утеплення пінопластом. Він підходить як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт: облицювання фасадів, внутрішніх стін, стель й навіть цокольних профілів.
Його головними перевагами є:
Однак пінопласт, як матеріал утеплення, має кілька суттєвих недоліків. Так, якщо його використовувати для внутрішніх робіт, то можна попрощатися з кількома сантиметрами квадратури квартири.
Також при нагріванні утеплювач виділяє шкідливі речовини та має погану пропускну здатність загалом. Тож якщо в будинку погана вентиляція, конденсат не зможе пройти через пінопласт і призведе до вогкості в приміщенні.
Крім того, якщо утеплення буде відбуватися у багатоповерхівці, то самостійно його можна зробити лише всередині приміщення. Для зовнішньої роботи треба викликати спеціаліста. Втім, для мешканців приватних будинків такої перешкоди не буде.
Перш ніж перейти до технології утеплення, слід розібратися, що для цього знадобиться. Отож, слід купити:
Для розрахунку матеріалів немає конкретної системи, адже все індивідуально. Так, їхня кількість та вартість залежатиме від типу клею, виду і щільності пінопласту для утеплення, площі фасаду та бажаного дизайну.
Кількість шпаклівки залежить від стану стіни перед початком робіт: якщо є тріщини й нерівності, то її знадобиться більше. Менше її витратиться на нові будівлі.
Перед початком робіт слід підготувати фасад. Для початку очисть його від штукатурки або шуби. Допоможе у цьому перфоратор з плоским зубилом.
За допомогою будівельного рівня перевір рівність стін. Усі тріщини та нерівності треба закрити, а перепади понад 1 см — вирівняти. Для цього краще використовувати широкий фасадний шпатель.
Після висихання шпаклівки поґрунтуй поверхні. Адже без цього етапу клейова суміш буде погано триматися. Після усіх маніпуляцій з допомогою будівельного рівня закрути стартовий профіль на нижній лінії утеплення.
Найбільше холоду можуть пропускати в приміщення саме вікна. Якщо у тебе старенькі дерев’яні склопакети, читай, як утеплити їх на зиму.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.