У суспільстві точиться чимало суперечок на тему харчування. Що правильно їсти, що навпаки — неймовірно шкідливе, які продукти допоможуть схуднути, а з якими можна швидко набрати вагу.
На одну з таких тем ми сьогодні й поговоримо. Скільки разів на день потрібно їсти та в яких випадках — розповіла тренерка та ведуча проекту Зважені та щасливі Аніта Луценко.
Харчуватися можна і один, і п’ять разів на день. Та у кожного з випадків є свої переваги й недоліки.
Скільки разів потрібно їсти — одразу скажу, такого немає. Є комфортний для тебе режим і зручний в розкладі дня, — пояснює тренерка.
Така кількість прийомів їжі — це обов’язкова умова для людей, що мають виразку. Для них п’ятиразове харчування підходить як лікувальна дієта.
Та що стосується здорових людей — їм стільки прийомів їжі не потрібно, вони не мають харчуватися, як хворі.
Це може бути зручним способом харчування, що містить три повноцінні прийоми їжі та один перекус. Його можна додати в проміжку між сніданком та обідом або між обідом та вечерею.
До того ж за чотири прийоми їжі можна вмістити необхідну добову норму калорій, білків, жирів та вуглеводів для організму.
Не раджу робити капучино перекусом, краще поєднайте перекус із їжею, — каже Луценко
Якщо ти їстимеш лише у відведений на харчування час, тобто, лише снідати, обідати та вечеряти, все одно не вийде перебрати в калоріях.
Фото: Unsplash
Якщо вживати навіть по 500 ккал за один прийом їжі, а це чимало, то за день вийде близько 1500-1700 калорій. І це чудово допоможе підтримувати тіло у формі.
Та проблема криється у проміжках між прийомами їжі. Наприклад, кава, чай, компоти можуть за день додати 500-700 калорій, які вже можуть бути зайвими.
Також можливий варіант, якщо немає змоги їсти частіше. Проте така кількість прийомів їжі може викликати недостачу добової норми білка, клітковини та вітамінів в організмі.
Щоб організм почувався комфортно, йому необхідно близько 80 г білка на день.
Він міститься у кисломолочному сирі, яйцях, курці, рибі, бобових.
Тому якщо тобі підходить харчуватися двічі на день, слідкуй, щоб організм отримував потрібну кількість КБЖУ.
Будьмо відвертими, плюсів у такому харчуванні немає. Постійні під’їдання протягом дня з невеликими перервами — не найкращий спосіб прийому їжі.
Це не здорово, шкодить організму та всім системам, стимулює їсти ще більше.
Як наслідок, організм звикає, що увесь час має надходити їжа, і він готовий, пускаючи соки кожні 30 хвилин, — розповідає Луценко.
Тренерка додає: так заробляють діабет і зайву вагу, неправильну харчову поведінку і страждання на тлі “я, їжа і моя фігура”.
Обирай, яке харчування підходить саме для тебе. А щоб збагатити свій організм вітамінами, раніше ми розповідали, про продукти, які містять найбільшу кількість вітаміну С.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.