Попри те, що цього року зима нас тішить своїм теплим подихом, але це не дає жодних підстав вважати, що сезонні захворювання зникнуть з першими променями сонечка.
Натомість завжди потрібно бути підготовленими до боротьби не лише за свободу своєї країни, але й за власне здоров’я. Особливо загрозу несе не лише Covad-19, а й звичайний грип, який став повертатись на українські терени після довгого затишшя.
Тому керівниця відділу епіднагляду Центру громадського здоров’я Оксана Кошалко розповіла LIGA.Life, який наразі рівень захворюваності в Україні, хто частіше хворіє та що необхідно зробити, щоб бути здоровими цієї зими.
Як зазначає експертка, у період з 26 грудня по 1 січня рівень захворюваності зменшився на 3,5% у порівнянні з попереднім тижнем.
248 пацієнтам діагностували грип і 201 — тяжку гостру респіраторну інфекцію.
Важливо розуміти, що цей рівень визначається шляхом підрахунку підтвердженого лікарями діагнозу. Тобто для того, щоб зафіксувати грип та рівень захворюваності, необхідно щоб люди пройшли обстеження у лікаря.
Проте саме у святковий період через Різдво та Новий рік українці менше звертались до медичних закладів.
Загалом сьогодні рівень захворюваності не є загрозливим. Адже Україна перебуває нижче епідемічного порогу.
Наразі найбільший рівень захворюваності спостерігається у західних регіонах України. Все це зумовлено міграцією населення через бойові дії.
Наразі кількість хворих на грип як серед дорослих, так і дітей — однакова. Змінилось лише одне — той, хто підхопив інфекцію.
Раніше найчастіше саме діти інфікували своїх батьків, оскільки контактували з більшою кількістю людей та могли заразитись грипом у дитячих закладів.
Діти активно спілкувались між собою і приносили вірус зі школи, садочків тощо.
Тепер ситуація змінилась, оскільки малеча здебільшого знаходиться вдома на дистанційній формі навчання, а дорослі здебільшого продовжують ходити на роботу офлайн.
Звісно, експертка рекомендує вчасно вакцинуватись. Здебільшого, це краще робити перед епідсезоном у вересні або жовтні.
Проте вакцинація від грипу не для всіх обов’язкова і робиться лише за бажанням. Тому знайти її та зробити щеплення можна зазвичай у приватних медзакладах.
Також раніше позаштатна інфекціоністка Міністерства охорони здоров’я України Ольга Голубовська розповіла, як запобігати зараженню грипом та чим лікуватися.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!