Чашка ароматного чаю здатна перетворити звичайний день на особливий. Але чи відомо тобі, що деякі улюблені закуски можуть не лише зіпсувати смак улюбленого напою, але й звести нанівець його корисні властивості?
Приготуйся дізнатися, чому твій традиційний чай з молоком може бути не таким корисним, як всі гадають, і які продукти краще тримати якомога далі від чашки з гарячим напоєм.
Про невдалі поєднання з ароматним чаєм розповіли у виданні Onlyhealth.
Багато хто любить додавати до чаю молоко, але варто переглянути свої смаки. Виявляється, молочні продукти можуть стати справжніми антагоністами корисних властивостей чаю.
Білки молока фактично нейтралізують антиоксиданти, зокрема катехіни, які відповідають за захист серця та прискорення метаболізму. Тож коли наступний раз завариш собі чашечку, хоча б не шукай у холодильнику сир чи вершковий десерт.
Здавалося б, що може бути краще за чай з лимоном? Але не все так просто. Цитрусові та чай — це дует може зіграти злий жарт з твоїм шлунком.
Кислота лимона у поєднанні з танінами чаю створює коктейль, здатний викликати печію та дискомфорт. Тож, якщо ти цінуєш спокій свого шлунку, краще насолоджуватись цитрусовими окремо від чаювання.
Любителям гострих страв варто бути обережними. Капсаїцин, що надає перцю його характерної гостроти, в комбінації з чайними танінами може влаштувати справжню революцію у шлунку.
До того ж гострі спеції здатні повністю заглушити тонкий аромат чаю. Тож, якщо є бажання насолодитися справжнім смаком чаю, відклади гострі закуски на потім.
Виявляється, чай — це не лише ароматний напій, але й хитрий хімік. У його складі присутні таніни та оксалати, які діють як спритні викрадачі заліза.
Особливо вразливим є негемове залізо, яке міститься в рослинній їжі — шпинаті, бобових, горіхах. Ці продукти – справжня скарбниця заліза для вегетаріанців та веганів, але в поєднанні з чаєм вони ризикують втратити свою цінність. Тож якщо насолоджуєшся стравою, багатою на залізо, краще відмовся від звички запивати її чаєм.
Фото: Unsplash
Хто б міг подумати, що корисна клітковина може стати ворогом чаю? Але факт залишається фактом: продукти, багаті на клітковину, можуть перешкоджати засвоєнню корисних речовин з чаю. Особливо це стосується мінералів.
Тож, якщо у планах є поласувати салатом чи цільнозерновим хлібом, чаювання краще відкласти на годинку-другу.
Білки — незамінні будівельники нашого організму. Але виявляється, поєднання білкової трапези з чаюванням — це не просто гастрономічний моветон, а справжній удар по корисних властивостях напою.
Білки, хай то соковитий стейк, ранкова яєчня чи навіть веганський тофу, діють як підступні викрадачі, перешкоджаючи засвоєнню цінних антиоксидантів чаю.
Здається, що може бути краще за чашку чаю з тістечком? Але не поспішай. Надмірна солодкість може не тільки заглушити витончений смак чаю, але й влаштувати американські гірки рівня цукру в крові.
Різкий підйом, а потім стрімке падіння — і ось ти вже відчуваєш втому замість бадьорості. Якщо не можеш відмовитися від солодкого, краще обрати щось легке та не надто солодке.
Тож чай — це не просто напій, це ціле мистецтво. І як будь-яке мистецтво, воно вимагає розуміння та поваги. Правильні поєднання допоможуть не лише насолодитися смаком, але й отримати максимум користі.
Пам’ятай: чай любить увагу та час. Дай собі можливість насолодитися ним повною мірою, і він віддячить гармонією смаку та користю для здоров’я. І, звісно ж, його потрібно заварювати правильно. Написали для тебе інструкцію, як правильно заварювати чай, щоб було смачно та корисно.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.