Харчування — запорука гарного самопочуття та задоволення багатьох потреб нашого організму. Однак чи не звідусіль ми чуємо про шкоду тих чи інших продуктів, спостерігаємо за статистикою збільшення випадків хвороб через їжу.
Сертифікована нутриціологиня, спікерка освіти в їжі та фуд-терапевтка Анастасія Голобородько у своєму Telegram розповіла про сіль та її важливість у нашому раціоні. Шкодить вона, чи навпаки, надає чимало мікроелементів людині, ми ділимося далі.
— Роками дієтологічні догми диктували нам відмову від солі чи сильні обмеження. Дослідження останніх років показують, що не все так просто, — каже нутриціологиня.
За її словами, сіль як харчовий продукт несе як користь нашому організму, так і навпаки.
Основна претензія — до переїдання солі. Людина зі схильністю до гіпертонії може відмовитися від солі та реально зберегти собі життя, — каже Анастасія Голобородько. — Адже у лікуванні підвищеного тиску спочатку зменшується вживання солі, а після тривалої “прірви” починаються медикаментозні заходи.
Серед негативного, сіль:
Разом з тим, сіль насичує наш організм мікроелементами.
Unsplash
— Якщо не вживати навіть невелику дозу солі, це може призвести до зниження адекватного рівня кислотності шлунка, гіпоацидності та огидного, недостатнього і, часто — аж до патогенних гнильних процесів — перетравлення білка (м’яса, риби, яєць) та поганого засвоєння жирів.
Але в цьому основна каверза: ми з’їдаємо 80% солі з тих джерел, звідки не помічаємо її, а інші 20% — вже на нашій совісті, — каже нутриціологиня.
За словами Анастасії Голобородько, хорошою стратегією є вживання добової норми солі на день. Це:
— Щоб зменшити споживання солі, треба їсти менше хліба та відмовитися від сосисок та їжі з упакування. Солоні перекуси й снеки — не дорівнює прийому їжі! Хороша стратегія — переглянути якість солі, — наголошує нутриціологиня.
За її словами, звичайна кухонна, яку ми найчастіше вживаємо у стравах, може спровокувати дисбаланс натрію та калію в раціоні.
Тож її варто замінити на більш натуральні види.
Найкраще обирати сіль, яка пройшла менше стадій очищення. Сама Анастасія Голобородько виключила з раціону кухонну сіль через її шахтний видобуток, смак та бідний мінеральний склад.
— У меню сіль морська (різний хімічний профіль, залежить від моря, мінерали збагачують смак), сіль з добавками — з йодом, наприклад, рожева, чорна сіль.
За кількістю солі та цукру особливо варто стежити в дитячому раціоні. Коли можна вводити цукор та сіль у харчування дитини, ми розповідали раніше.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.