Літо — сезон консервацій. Ми заготовляємо на зиму варення, різні соуси, заправки до борщу, соління та багато іншого. Щоб приготоване довго зберігалося, треба правильно простерилізувати банки.
Стерилізація — важливий процес, адже якщо його пропустити, то з консервацій можуть злетіти кришки. Також домашні заготівлі можуть зіпсуватися.
Ми розповімо, як правильно стерилізувати банки та які способи можна використовувати.
Щоб простерилізувати банку на пару, треба заповнити половину каструлі водою. Зачекати, поки закипить. У каструлю покласти кришки, а зверху помістити друшляк, сито або решітку. Можна використовувати спеціальний стерилізатор, що виглядає як плоска кришка з отвором для банки.
Банки перед стерилізацією помити, почекати, доки висохнуть. Поставити на решітку, друшляк або стерилізатор горлечком вниз.
Знімати банки з каструлі треба, коли на внутрішніх стінах з’являться великі краплі води. Після стерилізації банки поставити шийкою вниз на сухий і чистий рушник, покласти кришки поруч внутрішньою стороною вниз.
Щоб простерилізувати банки у духовці, її непотрібно попередньо розігрівати. Банки поставити в холодну духовку, не має значення, як саме: горлечком вгору чи вниз. Банки в духовку можна ставити одразу після миття.
У духовці не можна стерилізувати кришки з гумками, адже вони можуть розплавитись. Їх можна прокип’ятити у воді 10-15 хвилин.
У духовці виставити температуру 100-110°С. Банки мають перебувати в ній близько 20 хвилин. Все залежить від їхнього об’єму.
Коли пройде час, треба вимкнути духовку, але банки відразу не діставати. Дати їм охолонути кілька хвилин. Потім діставати лише сухим рушником. Якщо діставати мокрим, станеться перепад температур, і банки можуть луснути.
У чашу мультиварки налити воду та покласти кришки. Вибрати та встановити насадку для приготування на пару, поставити на неї сухі банки горлечком вниз.
Далі вибрати режим Варіння на пару. Коли вода закипить, банки повинні стерилізуватися за часом стільки, скільки на пару над каструлею. Потім також поставити їх на сухий рушник горлечком вниз і чекати, поки повністю висохнуть.
Якщо зробити все правильно, то банки не луснуть і стерилізація у мікрохвильовці пройде успішно. У мікрохвильовій печі не можна стерилізувати кришки.
У банки треба налити 1,5-2 см води й поставити їх у мікрохвильову піч, включити максимальну потужність, запустити її на три-п’ять хвилин.
Вода має закипіти, а банки зсередини мають покритися великими краплями. Потім цю воду злити, а банки поставити горлечком вниз на рушник, поки не висохнуть.
Щоб заготівлі довше зберігалися, потрібно використовувати різні консерванти, наприклад, сіль. Але чи можна обійтися без неї? Раніше ми розповідали, чи можна зробити консервацію без солі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.