Жіноче здоровʼя — дуже вразливе та потребує особливої уваги до деталей. Інколи навіть незначні зміни можуть сигналізувати про негаразди зі здоровʼям. Для того, щоб вчасно та правильно діагностувати проблему, треба звернутися до гінеколога та пройти чекап.
Коли краще йти до гінеколога та за яких симптомів це потрібно робити, розповідаємо далі. Ексклюзивно для vikna.tv гінекологиня Аліна Полюхович пояснила, у який день циклу найкраще здавати аналізи та обстежуватися у лікаря.
Гінеколог — лікар (-ка), який завжди підтримає та заспокоїть жінку. Отож, до нього (неї) варто звернутися по допомогу за будь-яких змін, що непокоять.
Ми розповімо тобі, коли краще йти до гінеколога та для чого це робити. Навіть якщо ти не скаржишся на самопочуття, систематичне відвідування жіночого лікаря зможе сприяти вчасному виявленню проблеми, якщо вона все ж є.
Окрім ранньої діагностики хвороб, гінеколог також слідкує за твоїм репродуктивним здоровʼям, може допомогти підібрати контрацепцію та відповісти на усі запитання.
Від дня циклу, коли ти здаєш аналізи, може залежати коректність результатів дослідження та загальний анамнез.
Найкраще, кажуть лікарі, планувати візит до лікаря одразу після завершення менструації. Адже у цей період тканини ендометрію оновлюються, і діагностика буде повною.
Гінекологиня Аліна Полюхович додає: найкраще йти до гінеколога після завершення менструації.
Оптимальні дні для візиту до лікаря — з 8 по 24 день циклу.
Перед візитом подбай про свою гігієну, сформуй запит та скарги на самопочуття, відміть точну дату початку та закінчення останньої менструації.
Unsplash
Аліна Полюхович зазначила, що варто дотримуватися кількох правил відвідин гінеколога. Зокрема, перед візитом краще не:
До гінеколога варто ходити не лише тоді, коли тебе турбує здоровʼя. Систематичні візити до лікаря можуть запобігти розвитку захворювань, й тобі не доведеться витрачати час, гроші та нерви на лікування проблеми.
За відсутності скарг на здоровʼя, відвідувати гінеколога варто мінімум двічі на рік.
Гінекологиня зазначила, що якщо у тебе зʼявився біль внизу живота, виділення зеленуватого, жовтого, коричневого кольору чи рясні білі, або печіння та свербіж — варто не затягувати з візитом і негайно звернутися до лікаря!
Симптоми, які мають тебе насторожити:
Раніше ми розповідали тобі про тривожні дзвіночки, які свідчать про необхідність звернутися до жіночого лікаря.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.