Влітку ми полюбляємо їсти вже стиглі овочі та фрукти, а також купувати щось солоденьке, коли гуляємо з друзями увечері. Часто можемо купувати якийсь фастфуд компанією або готувати смаколики вдома.
Проте влітку все частіше виникає зараження кишковими інфекціями. Причиною цього може бути неправильне зберігання продуктів під час спеки. У такому разі в них розвивається патогенна мікрофлора. Також токсини, які накопичуються у продуктах, можуть стати причиною тяжкого отруєння.
Кишкова інфекція — це захворювання, викликане хвороботворними вірусами або бактеріями, які вражають слизову шлунково-кишкового тракту. Бактерії, що можуть цьому сприяти це дизентерійна паличка, сальмонела, стафілокок, паличка черевного тифу, вібріоном холери тощо.
Чим потрібно лікувати кишкову інфекцію, розповіла лікарка-інфекціоністка Анастасія Неклюдова.
— Під час лікування гострих кишкових інфекцій правила однакові як для дорослих, так і для дітей, — пояснила лікарка.
Під час отруєння людині треба пити якомога більше води та розчинів для регідрації, а також воду з електролітами. Часто діти не хочуть пити такі розчини, в такому разі треба слідкувати за кількістю сечі та наявністю сліз.
Якщо того чи іншого мало, то треба везти дитину до стаціонару.
Під час отруєння не можна голодувати, проте їжа має бути комфортної температури та консистенції.
Проте в жодному разі не можна вживати супів на бульйоні, жирного м’яса, свіжих овочів та молочних продуктів.
Вони не перетравлюватимуться. Але насильно змушувати їсти теж не можна, адже людині може стати гірше.
В перші дні отруєння, коли захворювання розвивається швидко, треба вживати сорбенти. Вони всмоктують у себе токсини. Ліки і їжу при цьому приймати потрібно з різницею у годину, адже сорбенти всмоктують і поживні речовини.
Такі препарати треба вживати за потреби, якщо в дорослого чи дитини піднялася температура. Якщо приймаєш або даєш дитині протиблювотні препарати, будь обережним(-ою) з дозуванням. Якщо хочеш дати їх дитині, то краще порадься з лікарем.
При гострих кишкових інфекціях діяти потрібно швидко і чітко. Слідкувати за станом, при будь-якому погіршенні, або при відсутності полегшення за три дні, треба звернутися по допомогу до лікаря.
Ще однією часто проблемою, з якою зустрічається організм людини влітку, є тепловий удар. Раніше ми розповідали, що таке тепловий та сонячний удар і як їх уникнути.
До речі, у Вікон тепер є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!