Перманентні переживання та неочікувані стресові події. Можна було б подумати, що до цього давно вже всі звикли. Однак такі фактори все одно мають певний вплив на кожну людину.
Особливо часто страждає жіноче здоров’я. І йдеться не лише про психологічний стан, але й вплив постійного стресу на дуже вразливу мікрофлору.
Акушерка-гінекологиня Людмила Шупенюк розповідає, що на тлі стресу у жінок можуть з’явитись запальні процеси в організмі, зокрема й кандидоз, який часто називають молочницею.
За даними Національної медичної бібліотеки Національного центру біотехнологічної інформації, близько 30-50% жінок хоча б раз у житті стикались з молочницею. А згідно з дослідженнями Wayne State University у 2018 році, 138 мільйонів жінок страждають від рецидиву молочниці.
Найбільш вразливою віковою групою є жінки від 25 до 34 років. Про це зазначається у дослідженні, яке було опубліковане у науковому виданні The Lancet Infectious Diseases.
Молочниця або кандидоз — грибкова інфекція, яку спричинюють представники роду Candida.
Вони можуть бути елементом здорової мікрофлори, але їхнє надмірне розмноження може спровокувати гострий запальний процес.
Причин може бути чимало. Як очевидні, наприклад, стрес, порушення гігієни, прийом антибіотиків без використання пробіотиків, так і менш відомі усім — поганий сон, зміна раціону з переважанням вуглеводів, спринцювання та використання лубрикантів з гліцерином.
Також відсутність відповідного лікування може призвести до виникнення хронічних інфекцій та ускладнень.
Насамперед варто розпочати прийом відповідних препаратів. Їх зазвичай відпускають в аптеці без рецепта, тож можна порадитись зі своїм лікарем, або ж аптекарем, щоб вибрати для себе більш відповідний. Здебільшого препарати від молочниці приймають або один раз, або протягом чотирьох днів.
Також важливо дотримуватись правил гігієни. При підмиванні можна використовувати настоянки трав, наприклад, ромашки чи календули. Та важливо перевірити, чи немає на них алергічної реакції, щоб не погіршити стан. Крім того, на період лікування варто утриматись від статевого життя.
Людмила Шупенюк зазначає, що за потреба можна використовувати мазі або свічки з клотримазолом, ністатином.
Ще один важливий крок — обирати бавовняну білизну та вільний одяг. Адже, наприклад, тісні штани чи мереживна білизна можуть мати негативний вплив на здоров’я статевої системи.
Часом можна не помітити, наскільки процеси в організмі взаємопов’язані. Тож іноді хтось може подумати, що харчування тут не грає важливої ролі. Та це помилково. Раціон насамперед може спричинити виникнення молочниці.
Тож у період лікування захворювання слід виключити з раціону продукти, які провокують ріст дріжджових грибків:
Та деякі продукти мають позитивний вплив на організм та процес лікування. Тому рекомендовано вживати такі продукти та харчові добавки:
Однак якщо симптоми не полегшуються, а натомість посилюються, то існує можливість, що ураженні інші органи. Зокрема йдеться про кишківник, нирки та навіть хребет.
Тоді важливо зрозуміти, що саме дає біль унизу живота. Оскільки в такому разі підхід до лікування буде іншим.
Про запалення може свідчити постійний тупий біль унизу живота, який посилюється при фізичному навантаженні або зміні положення тіла. Крім того, існує можливість, що усі симптоми говорять про апендицит. Та не варто панікувати та займатись самолікуванням, а ліпше звернутися по допомогу до фахівця.
У подібних ситуаціях я рекомендую звернутися до лікаря, — наостанок додає Людмила Шупенюк.
Стрес та напруга — це вірні супутники кожного та кожної під час повномасштабної війни. Та якою не була б ситуація, треба піклуватися про свій фізичний та емоційний стани. Читай, як тривалий стрес впливає на твоє жіноче здоров’я.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.