У малюків має бути дитинство: яскраве, щасливе, мирне та веселе. З цією ідеєю студенти львівської HR-школи провели акцію Подаруй дитині усмішку для 30 сиріт із Донбасу.
Ці діти пережили жахи війни, але змогли виїхати до львівського притулку, де перебувають і зараз.
Діти повинні мати веселі будні, вони мають розважатись, а не бачити все, що зараз відбувається, чути повітряні тривоги й бачити, як руйнується їхній будинок.
Тому ми вирішили зробити для них свято, присвятити його Дню Конституції та звозити їх у парк розваг, — розповідає одна з організаторів акції Лінда Шаєганрат.
Для дітей в парку море розваг. Малеча охоче стрибає на батуті, спускається з гірок та відвідує парк динозаврів.
Психологиня притулку для дітей Тетяна Овчарук каже, що у воєнний час дуже важливо, щоб діти максимально абстрагувалися від ситуації, яка відбувається, і мали змогу жити далі.
Парк розваг — це дуже багато позитивних емоцій для дітей, і це ніби оазис. Тут відчуття, наче ми живемо в ті часи, коли ще все було добре, — каже Тетяна.
Ці діти були переміщені з Луганської та Донецької областей в перші дні війни. На щастя, вони мінімально могли побачити те, що відбувається зараз на Сході.
Але з 2014 року діти добре засвоїли, що таке страх. Психологиня розповідає, що зараз вони нібито байдуже висловлюються про війну і вдають, що це нормально. Насправді ж пережитий стрес накладає відбиток на кожного.
Деякі діти навіть в безвихідному становищі, тому що не бачать перед собою якогось майбутнього — їм здається, що отак буде завжди, — ділиться Тетяна.
Фахівчиня розповіла, що варто не лише відволікати дітей від важких емоцій, а й допомагати їм прожити цей досвід.
Головна мета роботи з такими дітьми — це можливість прожити емоції й те, що відбулося. Тому що це забути чи змінити неможливо.
Але важливо це прожити, пропустити через себе, прийняти ситуацію і йти далі. Важливі також емоційне розвантаження і робота з тривожністю, тому що дуже високий рівень тривоги практично у всіх дітей, навіть тих, які зі Львівської області, — зазначає Тетяна.
Однак з початку повномасштабної війни рівень напруження у дітлахів усе-таки зменшився. Адже перший місяць діти думали, що й на Заході України буде війна, а отже, потрібно буде їхати кудись далі.
Вони боялися звикати до життя тут. Але психологиня ділиться, що за три місяці діти стали іншими. Вони вже не сидять кожен собі окремо в новинах, а їм хочеться щось створювати. Тобто підлітки потроху включаються в життя.
Їм не вистачає позитиву та розваг. Тому похід у дитячий парк став чудовою подією в їхньому житті.
Фінансово акцію підтримали благодійні організатори та сам парк, який погодився приймати дітлахів.
Голова Благодійного фонду Україна для тебе Ярина Федьків відразу підтримала ідею акції.
Українську націю насправді нищать, а діти — наше майбутнє. Ми хочемо вкладати в дітей, щоб вони зростали в любові, в розумінні українських цінностей. Щоб, незважаючи ні на що, вони знали, що це їхня Батьківщина, їх тут люблять і про них піклуються, — каже Ярина.
Через війну в Україні за кордон виїхали багато батьків з дітьми. Малеча може бути розгубленою, засмученою та не розуміти, чому довелося покинути рідний дім. Читай, як підтримати дитину, яка сумує за домом.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!