Лінія фронту стрімко посувається до Покровська. Бої тривають менш ніж за десять кілометрів від міста. Хоча з Покровська досі курсують регулярні поїзди, Укрзалізниця та місцева влада закликають не зволікати, адже останній потяг вирушає 11 вересня, ділиться DW.
У Покровську лишається менш як 26 тис. людей. Станом на 6 вересня в місті залишалося 1076 дітей. Евакуювалися звідси понад 20 тис. жителів. З покровського вокзалу вже вивозять меблі та техніку. Люди багато плачуть, прощаються.
Для 85-річної Людмили Кирилівни з Родинського це вже друга війна за життя. Вона пам’ятає німецьку окупацію, каже, згадує як вели до вокзалу.
Німці з одного боку, з іншого — собаки, щоб ніхто не втік.
Тепер, коли вибухи поблизу її будинку, жінка з донькою їде до Києва, а потім у Фінляндію. Волонтери та рятувальники допомагають евакуюватися, далі люди їдуть до родичів чи знайомих. Або до тимчасового житла від держави.
Та не всі хочуть евакуюватися. Люди, які не хочуть полишати домівок під вибухами, кажуть, що на чужині будуть нікому не потрібними.
Люди жили-наживали все життя. Страх виїзду в інше місце більший за страх смерті, — каже поліцейський евакуаційної групи Геннадій Юдін.
Раніше ми розповідали, як потрапити на службу до ГУР.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.