Півтори хвилини, щоб зробити постріл і відчути на собі, як стріляти з Джавеліна. Та для того, щоб поцілити у ворожу ціль, потрібно пройти певний курс. Тому навчання військових роботі з протитанкових установок — один із найважливіших етапів підготовки бійців до фронту.
Що потрібно, аби навчити військовослужбовця практичних навичок роботи, наприклад, із Джавеліна? Сухопутні війська України поділились, як проходять тренування для військових: від теоретичних занять до практичних стрільб.
Для того, щоб навчитися стріляти, потрібна практика. А якщо фронт настільки великий, що в тебе просто немає засобів для того, щоб дати в достатній кількості курсантам навчальних стрільб, доводиться використовувати тренажери.
Навчання на них проходить у два етапи. Перший — це теоретична частина, коли курсанти вивчають всі технічні характеристики, операційну систему, органи управління. Саме на цьому етапі людина навчається, як користуватися всіма функціями на бойовій установці.
А потім бійці переходять до другої частини — відточування практичних навичок. У цей період захисники та захисниці відпрацьовують вправи різного рівня складності.
Насправді це дуже складно. Для того, щоб користуватися такою технологічною зброєю, 100% потрібні навички, — каже офіцер управління комунікацій Сухопутних військ Олег Грицун.
Джавелін при цьому — найлегше, що можна вивчити. Попри те, що доводиться дізнатися багато нового, інформація здебільшого сприймається легко.
Наприклад, для порівняння, у роботі на старих протитанкових установках найчастіше потрібна просто моторика та знання, куди летітиме ракета. З ними легше працювати: захопив ціль, натиснув на спуск і снаряд сам знищує ворога. А ось у Джавелінів трохи інакший механізм роботи. Тому військові тренуються в VR окулярах уражати цілі противника.
Основна позиція стрільби — коли людина сидить на колінах. Картинка дублюється на екрані, щоб була можливість працювати правою рукою. Перед пуском потрібно підвести рамку, щоб захопити ціль. Після цього одразу потрібно зробити постріл.
Щоб підготувати кваліфікованого спеціаліста, який в майбутньому може працювати на Джавеліні та вражати цілі, вкрай важливо, щоб людина відчувала вагу установки та всі кнопки на ній. Картинку вона може підлаштувати під себе.
Такі тренажери допомагають не просто економити боєприпаси, а ще й насправді дають практичні навички, — каже офіцерка управління комунікацій Сухопутних військ Ганна Мельник.
Усі, хто зараз навчаються, мають бойовий досвід. Вони прийшли для того, щоб потім вміти вправно стріляти з протитанкових комплексів. Та вчитися їм нелегко: для цього потрібні фізична витримка й точність.
Якщо ви вагаєтеся, долучатися до Сухопутних військ чи ні, то не вагайтеся. Тут вас навчать, і ви будете уражати ворожу техніку не тільки з Джавелінів, а й з безлічі інших засобів ураження, — каже Олег Грицун.
Та допомогти своїй країні можна не лише у війську, а й працюючи в лікарні. Читай, як в Україні готують протезистів та чому ця професія стає все більш актуальною.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.