Сон для дітей є однією з найважливіших частин їхнього здорового розвитку — фізичного та психоемоційного. Під час тривалих канікул у дітей збивається режим дня, тому треба знову налагодити години відходу до сну та пробудження зранку. Як правильно будити дітей зранку, пояснює психологиня Наталія Шевченко.
По-перше, щоб дитина прокидалася бадьорою, варто вчасно йти спати. Батьки мають стежити за режимом дітей та за тим, щоб діти лягали спати в один і той самий час.
Наприклад, якщо потрібно підняти дитину першокласника о 7 годині, то лягти вона має не пізніше 9 години вечора.
Діти віком до 8 – 9 років можуть засинати з одним із батьків близько 9 години вечора. Для кращого відходу у сон можна брати м’яку іграшку та улюблені покривала.
Ранкового хаосу допоможе уникнути звичка завжди все збирати з вечора: одяг, підручники та зошити.
Діти до восьми років копіюють поведінку своїх батьків, тож дисципліну варто вводити власним прикладом.
Спочатку прокидаються батьки, потім — дитина. Залиши дитині ще 20 хвилин, аби вона могла полежати в ліжку, спокійно прокинувшись та не запізнившись до школи.
Pexels
Прокидатися з будильником чи без — особиста справа кожного. Якщо дитина просить не заводити їй будильник, то батьки можуть заходити до кімнати дитини: плавно розсунути штори, лагідно говорити до дитини. Головне — не робити це гучно чи поспіхом, бо дитина прокинеться уже стривоженою.
Пробудити малюків також допоможуть аромати з кухні чи домашні улюбленці.
Науковці та лікарі дійшли висновку, що через гормональні збої в організмі підлітків, гормон сну мелатонін виробляється в різний час, а не так, як це було до пубертату. Саме тому підняти дитину зранку — рівносильно тортурам.
Тож є кілька правил, які точно полегшать ранковий підйом:
Ранкові ритуали також можуть допомогти. Адже здоровий сон — запорука вдалого дня. А скільки годин має спати дитина того чи іншого віку, ми пояснювали тобі в іншому матеріалі.
Підписуйся на наш Telegram та стеж за останніми новинами!