За даними соцопитування CNN, 49% зареєстрованих виборців наразі підтримують кандидата-республіканця Дональда Трампа. Водночас підтримка Байдена становить 43%.

Однак й досі невідомо, чи допустять кандидата на вибори, адже нині проти Трампа ведуться судові справи, які можуть вплинути на перегони. До того ж частина виборців також не бачить колишнього президента країни повторно на посаді через його похилий вік.

Щодо судових справ, то нині проти Дональда Трампа відкрили десяток судових процесів кримінального, цивільного, адміністративного характеру. За чотирма справами експрезиденту США вже висунули кримінальні звинувачення, а загалом у рамках цих чотирьох справ він отримав 88 звинувачень.

Серед справ, зокрема, такі:

  • спроба Трампа оскаржити результати президентських виборів у 2020 році, через що його прихильники штурмували Капітолій, а сам Трамп сприяв зриванню підсумків виборів;
  • фальсифікація результатів виборів у 2020 році, коли Трамп у штаті Джорджія “домалював” собі кілька тисяч голосів;
  • зберігання важливих документів Білого дому у власній резиденції, що є протизаконно;
  • фальсифікація бізнес-документів, щоб приховати виплати порноакторці за мовчання про інтимний звʼязок з Дональдом Трампом, аби правда не вийшла назовні під час президентських перегонів у 2016 році.

Водночас Верховний суд США скасував рішення суду штату Колорадо про заборону знову балотуватися на посаду президента через заколот та штурм Капітолія, в якому фігурував Трамп. Таким чином усунути Трампа з перегонів за місце у Білому домі не вийде.

Теоретично, Трампу загрожують десятки років увʼязнення, однак його адвокати успішно затягують судові процеси, досі за жодним немає рішення, яке б завадило йому брати участь у виборах президента США 2024.

У випадку відбування покарання Трамп зможе навіть з-за ґрат правити країною, лише під спеціальною охороною.

Однак що дійсно страждає через ці судові процеси, так це імідж кандидата.