Лаванду цінують за ароматні квіти та сріблясто-зелене листя. Але для того, щоб рослини виглядали красиво, садівникам необхідно їх регулярно обрізати. Обрізка лаванди після цвітіння: на що важливо звернути увагу і коли здійснювати — читай у матеріалі.
Вперше стебла квітів обрізають після цвітіння. Це роблять для того, щоб стимулювати другу пору цвітіння. Формувати квітку можна за своїм бажанням, але важливо зрізати відцвілі суцвіття приблизно на 8-12 см нижче від квітів.
Найчастіше зрізають зовнішні стебла, нижче, ніж середні. Другу обрізку здійснюють на початку осені, адже саме тоді рослина перестає цвісти. В цьому випадку тобі потрібно залишити приблизно 10 см зелених пагонів. У такий спосіб ти підготуєш квіти до зими.
Час обрізки лаванди визначають, зважаючи на те, навіщо вона тобі потрібна. Для сухих букетів її потрібно обрізати тоді, коли почнуть утворюватися бутони. Так квіти зможуть стояти у вазі без води понад рік. Але якщо ти робиш із рослин препарати чи чаї, то обрізати квіти потрібно тоді, коли закінчиться цвітіння.
Не можна ставити зрізаний букет лаванди у воду. Ця квітка є сухоцвітом, тому для її зберігання в жодному разі не потрібна волога. Натомість треба зробити так, щоб рослина залишалася сухою.
Також варто уникати прямих сонячних променів — так лаванда швидко змінить колір на сірий або навіть білий. Букет можна тримати у просторій, але сухій вазі не на сонячній стороні приміщення.
Але найкращим варіантом буде підвісити букет квітами донизу у темному приміщенні.
Існує безліч варіантів, що можна зробити з обрізаною лавандою. Наприклад, її можна просто зв’язати у невеликі пучки та підвісити у темному, добре провітрюваному місці для сушіння. Після висихання лаванда зберігатиме свій аромат і колір, тому її можна буде використовувати для декоративних або ароматерапевтичних цілей.
Також з сушеної лаванди можна зробити саше, щоб наповнити приємним ароматом свої шафи та захистити одяг від молі.
Якщо ти маєш час та натхнення, то можна зайнятись виготовленнями лавандової води: для цього потрібно просто залити засушену рослину окропом та залишити так на кілька годин. Існує варіант створення лавандової олії: для цього потрібно буде залити квіти оливковою чи мигдальною олією та залишити настоюватись на кілька тижнів. Після цього її можна буде використовувати для масажу чи догляду за шкірою.
Ще один варіант використання лаванди — додавання її у чай. Крім того, можна виготовити також лавандові солодощі: для цього потрібно засушені квіти змішати з цукром чи медом та залишити їх так на кілька тижнів. Потім ця ароматична суміш може чудово доповнити твою випічку, чи напої.
Раніше ми розповідали три способи, як заморозити малину на зиму.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.