У Києві стартував традиційний Книжковий Арсенал. На подію приїздять інтелектуалки та інтелектуали України, активна молодь, відомі автори (-ки) та ті, хто зацікавлений в українській книзі. Це 12 Міжнародний фестиваль, який триватиме з 30 травня по 2 червня 2024 року.
Зараз цінність та вагомість української книги як ніколи велика. Після терористичної атаки РФ на Харківську друкарню Фактор-Друк стало очевидним для всіх: росіяни мають на меті знищити українську культуру, історію, фольклор. Тож провідна тема події є Життя на межі.
Літературна оглядачка Аріна Кравченко у виданні УП.Життя розповіла про головні новинки цього сезону. Ми також ділимося з тобою найцікавішими книгами Книжкового Арсеналу 2024 та подіями, які там можна відвідати.
30 травня з 19:30 по 21:00 на Книжковому Арсеналі відбудуться читання книги української письменниці Вікторії Амеліної. Вона загинула влітку минулого року внаслідок російського обстрілу.
Напередодні події її книгу видрукує Видавництво Старого Лева. Її вірші прочитають учасники дискусії, серед яких Софія Челяк, Галина Крук, Мар’яна Савка, Тетяна Терен, Катерина Міхаліцина, Володимир Єрмоленко, Алім Алієв, Олена Гусейнова та інші.
30 травня з 20:00 по 21:00 відбудеться також презентація книги відомого українського ветерана Олександра Будька на псевдо Терен.
Історія впертого чоловіка — це автобіографічний роман. Презентація відбудеться за участі Терена та Катерини Мокієнко.
2 червня з 14:30 по 15:30 відбудеться подія, що присвячена виходу однойменної книги Як ми назвемо цю війну.
Книга містить насичені хроніки перших двох років повномасштабного протистояння, а також меми, карти, мапи, роздуми українських інтелектуалів.
Ukraїner
Також 2 червня з 15:00 по 16:00 відбудеться презентація книги Валерії Суботіної на псевдо Нава — української журналістки, поетки та військовослужбовиці, яка працювала у прес-службі Азову. Жінка потрапила в полон 17 травня 2022 року, і лише трохи більше як рік тому їй вдалося повернутися додому.
Всі випробування полону Нава описала у своїй однойменній книзі.
На цьогорічному Книжковому Арсеналі Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні презентував збірку навчально-розвивальних історій Іскорки суперсил. Ці оповіді допоможуть дітям від 2 до 6 років навчитися краще ладнати з однолітками та дорослими, розуміти свої емоції, дізнатися більше про навколишній світ та опанувати інші необхідні в цьому віці навички.
Книга створена Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні разом з українськими письменницями Марією Артеменко, Настею Музиченко та Галиною Ткачук під психологічним, педагогічним та літературознавчим супроводом Світлани Ройз, Соломії Бойкович та Тетяни Стус.
А ось тут можна безоплатно послухати та завантажити книгу всім охочим.
31 травня о 20:00 стартує спеціальний показ серії документального циклу, яке підготувало Суспільне.
Серед організаторів та учасників будуть також Ростислав Семків, Олена Гусейнова, Вахтанг Кебуладзе, Андрій Кокотюха, Уям Блеккер, Олександра Довжик.
Фільм стане чудовим історичним екскурсом для тих, хто ще не все знає про історичні відносини між Київською Руссю-Україною та Московією-Росією.
Якщо ж книги з історії України тебе не надихають, тоді радимо дізнаватися історію російсько-української війни на прикладі реальних життєвих історій через фільми. За посиланням знайдеш фільми про війну в Україні.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.