Кава завжди супроводжує наші ранки, перерви від роботи чи зустрічі з друзями. Тож іноді до неї хочеться знайти якийсь смаколик, що ще й бажано буде корисним. Однак у цих пошуках ідеального поєднання варто також знати, які продукти не варто запивати кавою.
Чому це важливо? Проблема полягає навіть не у смаках, які можуть не пасувати одне одному, а саме у впливі на здоров’я. Тому розбираємось далі разом в тонкощах комбінацій улюбленого напою та продуктів, аби насолоджувати кожним ковтком на повну.
Часто у пошуках ідеального корисного перекусу всі думки приводять до горішків, а особливо дехто полюбляє кеш’ю. Проте саме їх не варто запивати кавою.
Чому? Річ у тім, що, за даними Науково-консультативного комітету з харчування Великої Британії, кава може перешкоджати засвоєнню заліза. А саме на цей мікроелемент багаті горішки кеш’ю.
Як повідомляє Міністерство сільського господарства США, кеш’ю містять 6,68 міліграма заліза на 100 грамів горішків. Цей мікроелемент відіграє важливу роль у кровоносній системі, адже допомагає забезпечити весь організм киснем.
Тож якщо він не буде повною мірою засвоюватись, то може виникнути дефіцит. А це небезпечно для тих людей, які до нього й так схильні. Зокрема йдеться про дітей, жінок репродуктивного віку та літніх людей. Адже через недостачу заліза може розвинутись анемія.
Клінічне дослідження 1983 року, що було опубліковане в журналі American Journal of Clinical Nutrition, засвідчило, що учасники зі здоровим рівнем заліза після того, як випивали чашку кави з їжею, зазнавали зниження засвоєння цього мікроелементу на 39%.
У випадках, коли людина вживала каву за годину до їди, таких наслідків не спостерігалось. А коли учасники пили каву після їди, знову можна було помітити гальмування засвоєння заліза.
Крім того, ті учасники, які запивати їжу чаєм, теж мали певні наслідки для здоров’я. Зокрема після вживання цього напою, рівень засвоєння заліза зменшувався на 64%.
І хоча такий вплив можна спробувати пояснити наявністю в напоях кофеїну, причиною таких наслідків можуть бути й поліфеноли. Ці сполуки можуть міцно поєднуватись із залізом в кишківнику, через що мікроелемент уже не може засвоїтись та потрапити у кров.
Тож найкраще рішення — розділити на різні прийоми їжі каву та продукти, які багаті на залізо.
Хочеш мати впевненість, що твоя чашечка улюбленого напою буде ідеальною сьогодні? Тоді читай, як приготувати смачну каву — секрети та рецепт від баристи.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.