Століттями сонний параліч вважали чимось демонічним і пов’язували з будь-чим. Підозрювали невидимих відьом, гріхи людини і покарання, невиліковні хвороби.
Та зараз є чітке розуміння, що це таке і як потрібно діяти під час сонного паралічу. Дослідники вважають, що сонний параліч — неможливість переходити плавно крізь стадії сну.
УП. Життя з посиланням на медичні журнали та дослідження описала все, що варто знати про сонні паралічі.
Сонний параліч — стан, коли людина у свідомості на короткий час втрачає здатність рухатися, тіло паралізує, а свідомість лишається ясною. Параліч може виникнути під час сну, або між етапами засинання. Нерідко люди відчувають тиск на грудну клітку чи задуху під час таких нападів.
За спостереженнями, сонний параліч часто починається в підлітковому віці. Може ставати частішим у період між 20 та 30 роками. На сонний параліч страждають близько 7,6% людей у світі!
Він пов’язаний зі стадією швидкого сну, коли очі швидко рухаються і виникають яскраві сновидіння. У цей час м’язи тіла розслаблені, контролюються мозком. Під час паралічу людина повертається до свідомості зі сну, її м’язи лишаються розслабленими, але яскраві сновидіння ще лишаються.
Дослідники виявили кілька факторів, чому виникають сонні паралічі. Серед них такі:
Поява сонних паралічів може вказувати на розвиток таких захворювань:
Багато людей стикаються з сонним паралічем раз у житті або двічі. Люди, які мають нарколепсію, ризикують зазнавати постійних паралічів.
Головний симптом — нездатність рухатися під час засинання чи пробудження, але є усвідомленість, і можливість рухати очима. Напади можуть проявлятися з такими симптомами:
Вийти з сонного паралічу самостійно неможливо. Поки що медики та дослідники не відкрили такої можливості.
Від сонного паралічу не можна померти, однак він може провокувати чи загострювати небезпечні стани — депресію, тривожність, інші емоційні розлади. Він не має серйозних медичних ризиків.
Ті, хто переживають такі напади постійно, можуть уникати сну і відчувати недосипання. За неприємних симптомів та постійного дискомфорту потрібно звертатися по медичну допомогу.
Протоколу лікування сонних паралічів поки не існує. Можна зменшити ймовірність нападів завдяки цим порадам:
Раніше ми розповідали, чому сняться кошмари.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.