Стрес, постійна зайнятість та відмовки, що не вистачає часу на нормальний обід та візит до лікаря зрештою можуть вилитись у серйозні наслідки як, наприклад, виразка шлунка.
Зрештою це захворювання може значно ускладнити як повсякденне життя, так і загальний стан здоров’я. Тож важливо знати, як діяти, коли лікар поставив такий діагноз.
Як пояснює проект Бережи себе, виразка шлунка — це ураження слизової оболонки шлунка. Тому зокрема захворювання ще можуть називати виразкою дванадцятипалої кишки.
Також може постраждати й частина кишківника. Обидва стани мають схожі симптоми, а тому методи їх лікування теж подібні.
Основними симптомами, які свідчать про виразку можуть бути відчуття печіння або тупий біль в шлунку.
Також захворювання можу супроводжуватись нудотою, печією та відчуттям важкості.
Як встановили австралійські дослідники Баррі Маршалл та Робін Воррен, у близько 80% випадків виразок причиною появи захворювання стає гелікобактер пілорі (Helicobacter Pylori). Про те, чим вона небезпечна ця бактерія та як її вилікувати, ми писали раніше.
Проте причиною може бути не лише гелікобактер пілорі, але й часте вживання протизапальних нестероїдних препаратів як аспірин. Тому бажано, щоб їхнє дозування контролював лікар.
Якщо ти помічаєш у себе симптоми виразки, не варто їх ігнорувати. Особливо важливо терміново звернутись по допомогу фахівця, якщо їх доповнюють: блювання з кров’ю, різкий і дуже сильний біль у ділянці шлунка, темні липкі випорожнення, що нагадують смолу.
Усе це — червоні прапорці, що можуть свідчити про серйозні ускладнення виразки. Наприклад, про внутрішню кровотечу.
Насамперед варто звернутись до лікаря, аби встановити правильний діагноз та дізнатись причину виникнення захворювання.
У разі, якщо дійсно виразку спричинила бактерія, тоді фахівець може призначити антибіотики, а також препарати для зменшення кількості шлункової кислоти.
При цьому особливої дієти для лікування виразки шлунку не існує. Існують лише рекомендації позбутися певних продуктів, які можуть бути в раціоні:
Та іноді кишківник може давати збій просто через стрес. Читай, як відновити якісну роботу шлунково-кишкового тракту.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.