Ми знаємо, що зелень корисна. Адже з неї отримуємо не тільки важливу для нас клітковину, а й велику кількість вітамінів. Зокрема, вітамін В9, вітамін К, каротиноїди: бета-каротин і лютеїн, хлорофіл.
Та бути впевненим(-ою), що зелень органічна й без хімікатів, можна, лише виростивши її власноруч. В сучасному світі на це немає часу, тож здебільшого люди купують зелень на ринках та в супермаркетах.
Як позбавити зелень від нітратів і як її вживати, щоб отримати максимум користі, розповіла дієтологиня Світлана Фус. Допоможуть тобі у цьому всього три правила.
Якщо ти плануєш додати зелень у суп або страву під час приготування, постарайся зробити це за п’ять – десять хвилин до повної готовності страви.
Вітамін С і фолієва кислота руйнуються при термічній обробці, тому більшу частину зелені слід вживати саме у свіжому вигляді.
Зелень треба додавати в кожен прийом їжі, — зазначає експертка Світлана Фус. Тож збагачуй своє весняне меню доступною листовою зеленню.
Наприклад, листовий салат може слугувати основою будь-якого овочевого салату або зеленого коктейлю. Велике листя можна використовувати для ролів із різними начинками або в бутербродах з цільнозернового хліба.
Рання зелень, найімовірніше, містить нітрати та пестициди. Однак кількість цих речовин можна зменшити, якщо вживати тільки листові пластинки зелені.
Нітратів можна позбутися, якщо півгодини вимочувати зелень у холодній воді. Але, на жаль, при цьому частково вимиваються й водорозчинні вітаміни: С, В, зокрема фолієва та нікотинова кислота.
Щоб знизити кількість пестицидів, обов’язково мий зелень під проточною водою, вони часто містяться на поверхні листя. До того ж миття зелені вбереже тебе від зараження гельмінтами й токсоплазмозом.
Щоб точно не було ніяких пестицидів, можеш виростити зелень самостійно. Яку зелень можна виростити на балконі і як це зробити, читай у матеріалі.
Не пропускай найцікавіше, підписуйся на наш Telegram-канал.