Нацгвардієць Артем із Дніпропетровщини від початку повномасштабної війни виконував бойові завдання в Маріуполі. З березня 2022 року зі своїм підрозділом перебував на заводі Ілліча. У квітні Артем з побратимами залишив територію заводу та потрапив у полон. Його історія — у матеріалі.
Понад два роки Артем не був у рідному місті. У 2020 році він пішов служити за контрактом, у березні 2022 мав повертатися з чергової ротації. Спершу в Маріуполі тривали ближні бої, потім був завод Ілліча, і вихід у полон.
Нас тоді дуже багато потрапило туди, коли були в кільці, було важко зі зброєю. Їжа то була, то ні, місцями, — пригадує військовий.
Щодоби кількість поранених на заводі збільшувалася. Доводилося використовувати медикаменти для тварин. У полон виходили вже майже всі поранені.
З колонії в Оленівці його відправили до СІЗО у Росії, де засудили на 3,5 роки ув’язнення за “перешкоджання проведенню СВО”. Далі була колонія у Мордовії, з якої Артем зміг повернутися додому. У полоні окупантів він пробув 21 місяць.
Так, побої. Електрошокер, там і “прийомка” — жестяк, і в принципі. Я так себе налаштовував: “П’ять хвилин зранку потерпіти, а потім тебе не чіпають”.
Українських військовополонених росіяни катували прямо до дати обміну, казали, що б’ють шокером лише через те, що вони українці. На початку року Артем повернувся з полону додому. Дружина спершу не повірила, що це телефонує Артем.
Нині військовий уже пройшов реабілітацію та ВЛК. До військового контракту він працював на шахті, нині думає, чи повертатися на фронт.
Раніше ми розповідали історії громадян РФ, які відмовилися від участі у війні.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.