Ціна на газ уже не один рік хвилює мільйони українців. Узимку вартість комунальних послуг злітає просто до небес. Кожен шукає методи, як зекономити, а хтось через свою неуважність може платити в чотири рази більше.
Ціна на газ залежить від постачальника газу. Люди самі можуть обрати собі постачальника, але треба бути уважним і перевіряти, чи вас автоматично не перевели до постачальника “останньої надії” (ПОН).
ПОН — це своєрідна “підстраховка”, передбачена державою, якщо основний постачальник перестає забезпечувати людину блакитним паливом.
До постачальника “останньої надії” потрапляють люди, постачальник яких, наприклад, збанкрутував. Або НКРЕКП анулювало чи призупинило ліцензію на постачання газу.
— І постачальник “останньої надії” є такою страховкою, щоб вони не залишилися взагалі без газу, — розповідає, керівниця центру надання правової допомоги споживачам проекту ГАЗПРАВДА Юлія Чеберяк.
Функцію постачальника “останньої надії” виконує Нафтогаз. У рамках звичайного обслуговування він дешевший, ніж інші постачальники, але в ролі “підстраховки” ПОН — чи не втричі дорожчий.
Якщо людина опинилася на ПОН, вона має обрати нового постійного постачальника. Це можна зробити на сайті Газправда чи Газотека. Там зібрані всі тарифи. Укласти угоду слід у відділеннях банків-партнерів або онлайн.
На те, щоб обрати постійного постачальника, дають 60 днів. Однак тисячі українців робити цього не поспішають, бо часто навіть не знають, що облгаз їх більше не обслуговує, а вони самі опинилися на ПОН.
Будьте уважні та перевіряйте свої комунальні платежі, щоб не переплачувати за послуги в чотири рази.
Також, щоб кумунальні платіжки не стали захмарними треба знати, як облаштувати будинок, щоб зекономити на опаленні.