Від початку декомунізації, з 2015 року, у Броварах зі стотисячним населенням перейменували понад 200 вулиць і провулків. А цієї весни з мапи міста зникло понад 30 російських топонімів.
Окрім того, іменем 72-ї бригади назвали одну із центральних вулиць міста.
Саме Чорні Запорожці не пустили ворога до передмістя столиці, а тоді вже й до самого Києва. У такий спосіб містяни подякували бійцям, які нині воюють з окупантом на Сході.
Воїни кажуть: для них така подяка — не лише натхнення на подальшу боротьбу за незалежність, а й пам’ять про загиблих побратимів.
Тепер уже колишня вулиця Короленка, одна із центральних і найдовших у місті, відома своїм ринком. Місцеві продавчині про перейменування довідуються від журналістів.
Перейменування — це добре, нова назва звучить дуже гарно.
Ім’я Чорних Запорожців 72-й бригаді надали на честь кавалеристів армії УНР, які не зазнали жодної поразки у битвах із московитами 100 років тому. У дні сучасної війни з Росією 72-га бригада вибила ворогів з Київщини, не пустивши їх до Броварів та столиці.
Військовий на позивний Семен приїхав з фронту ненадовго, на лікування. Він — заступник командира підрозділу, який відбивав ворожу навалу в селі Русанів, під Броварами.
Такої навали техніки ми не бачили ніколи. Все палало! Я сказав, що відступати нема куди, інакше Києва не буде.
Семен пригадує: наші бійці почали окопуватись, коли дізнались, що на них суне колона танків. Аж тут сталось те, від чого він вперше розгубився, — на велосипедах поз’їжджались місцеві з лопатами.
Командире, де тобі копати?
Люди допомогли облаштувати оборону. Вони не хотіли йти, коли насувалась колона техніки росіян, і продовжували копати. Це запам’яталося найбільше.
Чорні Запорожці трощили ворожі колони, нищили окупантів, які кількаразово перевищували за чисельністю, забирали трофейні танки. Після звільнення Київщини 72-га бригада воювала на Сумщині, Харківщині, в Лисичанську.
Нині вона захищає Донеччину. Днями надійшла сумна звістка: загинув командир роти Юрій Таран.
На будинках уже чіпляють нові таблички, на них є QR-код, який можна просканувати і прочитати більше інформації про 72-гу бригаду.
Ми маємо пишатися своїми героями, не тільки Бетменом чи Залізною людиною. Наймолодшому герою у моїй бригаді 19 років — вони залізні люди.
Раніше ми розповідали, як військовий ЗСУ звернувся до херсонців та розповів про контрнаступ.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!