Кожен заощаджений кіловат, як і загалом свідоме споживання енергії, береже твої гроші та енергосистему від зайвого навантаження.
Як заощаджувати електроенергію свідомо, але й не сидіти без світла, розповіла експертка з енергетики та поборниця розумного споживання Юлія Устенко.
Берегти та економити ресурси можуть всі, у цьому допоможуть прості побутові звички.
До прикладу, у більшості будинків в загальному коридорі постійного горить світло. Можна познайомитися з сусідами та придбати сенсори руху, які б вмикали світло лише за потреби.
Також майже у всіх будинках є ліфт. Якщо дозволяє здоров’я та фізичні можливості, краще піднятися на поверх пішки, адже ліфти споживають багато енергії.
Якщо ми зайдемо у квартиру й перемістимося на кухню, то помітимо, що там чи не найбільше електроприладів.
Ранковий пік — з 8-ї до 11-ї години, навантаження на енергосистему — максимальне. Вечірній пік — від 17-ї до 23-ї години. У якийсь момент система може не витримати.
Бажано не вмикати одночасно всі звичні електроприлади. Однак це не означає, що треба відмовлятися від них повністю.
Графіка: Валентина Бойко
Тепер крокуємо до ванної. Найбільш очевидний прилад, який споживає багато енергії — бойлер. Його можна знайти зараз чи не в кожній оселі.
Якщо напруга буде менша за 210 В, то це означає, що мережа перевантажена і треба обмежити споживання.
А як щодо спальної кімнати? Там є телевізори, комп’ютери та обігрівачі — вони потребують багато енергії.
Усе це забезпечить вирівнювання графіка навантажень протягом доби, щоб до нас менше застосовували ті графіки відключень, про які зараз ми дуже часто чуємо.
Ощадливість у кожній квартирі, в кожному місті зробить нашу енергосистему більш витривалою, однак не можна забувати про екстренні ситуації.
Щоб не лишитися голодним, якщо в тебе немає світла, читай наш матеріал, де ми зібрали рецепти страв, які готуються без електроенергії.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.