Складно уявити сучасних дітей без гаджета та інтернету. Ще змалечку вони вміють розблокувати телефон чи увімкнути ноутбук та знайти улюблені мультфільми.
Батьки зараз теж люблять демонструвати досягнення дітей через соціальні мережі, поширюють фото та відео та не замислюючись, що це може нести небезпеку.
Експертка освітнього проєкту #stop_sexтинг Аліна Касілова розповіла УП.Життя, як налаштувати приватність дітей у соціальних мережах під час війни. Ми ж передаємо основні меседжі сьогодні, 6 лютого, коли відзначають День безпеки в інтернеті.
Насамперед треба намагатися зберегти приватні дані.
Не варто залишати на підозрілих сайтах інформацію про себе. Також батьки можуть зберегти у вкладках браузера сайти, які дитина найчастіше використовує. Якщо вона щоразу шукатиме сайт через пошукову систему, то може натрапити на сайт шахраїв. Можна навіть не помітити, як вони трішки змінили адресу посилання.
Пам’ятай, що завантажувати застосунки та ігри на комп’ютер чи телефон варто лише з перевірених офіційних сайтів. Не переходь за підозрілими посиланнями, особливо якщо їх відправила незнайома людина. Попередь про це дитину.
Шахраї часто люблять надсилати повідомлення як от “Ви виграли приз, подзвоніть по вказаному номеру/надішліть ваші дані” або “Терміново потребую коштів” тощо.
Подібні повідомлення шахраї використовують, щоб отримати дані користувачів, а потім використовувати їх у своїх цілях.
Ще у малому віці, коли діти не можуть вести свої соціальні мережі, батьки практично роблять це за них. Вони викладають фото з дому, садочка, школи тощо. Але завжди перед тим як завантажити фото в інтернет, варто звернути увагу на кілька речей.
Зараз діти дедалі більше проводять часу за ноутбуком через дистанційне навчання. Раніше ми розповідали, як організувати навчання вдома, щоб дитина не лінувалася займатися.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.