Як іноді не хочеться нічого робити! Або ж ти маєш певний список речей, які давно хотілося зробити, але на це ніколи не вистачає часу або сил, або ж знаходяться інші відмовки.
Пригадуєш щось подібне? Це про справи, які ти постійно відкладаєш на потім і сідаєш дивитись улюблений серіал вже десь увосьме.
Однак сучасний світ не стоїть на місці, а життя невблаганно тече, ніби пісок крізь пальці. Тож найкращий день, щоб жити та робити те, що давно хотілось, — це сьогодні.
Чому ж ми все одно продовжуємо прокрастинувати? Коуч і бізнес-тренерка Катерина Вольська розповіла виданню WoMo, які саме думки змушують нас відкладати бажані справи на потім та як з ними боротись.
Можливо, кільком особам за всю історію людства і вдавалось зробити хоча б щось з першого разу. Проте здебільшого правила життя нагадують — потрібно наполегливо працювати й не здаватися, щоб досягти бажаного.
Звісно, коли починаєш братися за нову справу, то дуже хочеться, щоб все одразу вийшло, адже саме позитивний результат найчастіше додає нам сил. Проте не варто завищувати свої сподівання, оскільки такий підхід може досить негативно впливати на твою продуктивність.
Тому найкращим рішенням, щоб побороти подібні думки, буде прийняття того, що не все у нашому світі ідеальне. А ось помилки не завжди можуть мати негативну конотацію, оскільки саме завдяки їм ми всі маємо змогу вчитись.
Крім того, не варто себе порівнювати з експертами у справі, якою ти цікавишся та хочеш зайнятись. Усі вони пройшли певний шлях для того, щоб досягти певного рівня знань та вмінь. Тому відкинь зайві думки та починай діяти.
Пам’ятаєш, як довго не хотілось робити якусь справу, а потім доводилось на неї витрачати останній вечір перед дедлайном? Це могли бути курсові роботи для університету, або ж підготовка до екзаменів.
Та зрештою приходило розуміння, що ти можеш зробити необхідне досить швидко та відпочивати. Хоча натомість довелось витрачати енергію на те, щоб себе довго змушувати це зробити.
Тож досить зрозуміло, що така звичка є досить руйнівною, оскільки не завжди може щастити й колись дійсно може забракнути часу на надзвичайно важливу справу. Що ж тоді робити?
Негайно змінити свої звички. І найкращим способом стане поділ великої задачі на кілька маленьких. Якщо це, наприклад, вивчення мови, то не варто намагатись вивчити усі слова та правила за тиждень, як це часто обіцяє реклама.
Звісно, доведеться витратити більше часу, але користі і задоволення від процесу буде більше. Тож ліпше поділити завдання на маленькі — так ти зможеш не лише помірно рухатися до великої мети, але й тішитися своїми невеличкими успіхами.
Ніхто не вмів говорити чи ходити від народження. Таким простим речам доводилось вчитись. Тож і будь-яка інша справа потребує лише терпіння на шляху навчання.
Звісно, мозок буде опиратися, адже вже має сформоване уявлення про рутину і не бажає змінювати на щось інше — будь-яка зміна відчувається як небезпека. Проте мозок лише намагається виконати свою функцію зберегти життя.
А ось вже за саморозвиток доведеться попіклуватись тобі й трохи поборотися зі звичками. Що ж робити? Просто потрібен один крок назустріч змінам. Це може бути одна проста річ зі списку відкладених справ, яку можна зробити, щоб трохи наблизитися до своєї мети.
Ще одна думка, яка не дозволяє людині розвиватись — це страх помилки. А що якщо? Ось це питання недовго застрягає у голові та змушує відкладати справи на потім.
Проте існує один простий секрет — всі помиляються. І ще жахливіше — усі будуть продовжувати помилятись, навіть якщо вони вважаються професіоналами.
Тож думки про можливі помилки, які ще не стали реальністю, просто не мають права на існування. Вони забирають шанс наблизитися до мети. Тому знову порада, яка вже була раніше — зроби перший крок до мрії.
Хочеш написати книгу чи картину, але боїшся зробити це погано? Тоді все одно зроби це, навіть якщо це буде найжахливіший витвір мистецтва у світі. Нехай цей шлях не буде ідеальним. Однак саме помилки здатні привести тебе до твоєї мети та віднайти нові грані свого внутрішнього “я”.
І найбільш улюблене — спроба зробити всі справи, які чомусь вважаються першочерговими. Закинути прання, вимити посуд, погодувати вшосте за день кота. Не здається, що це схоже на прокрастинацію?
Звісно, ці речі важливі у нашому житті. Проте, щоб досягти нових вершин, потрібно налагодити свій графік та не дати побуту з’їдати увесь твій вільний час. Зрештою, коли всі справи будуть перероблені, то нічого не залишиться, як перейти до списку відкладених справ та почати змінювати своє життя на краще.
Усе ще сумніваєшся, що тобі вдасться? Тоді спробуй просто зараз згадати, що хотілося зробити давно, але завжди не вистачало часу. Пригадуєш? У такому разі у тебе є 24 години, щоб це виконати та перевірити на собі, наскільки попередні поради є дієвими.
Та іноді небажання щось робити може свідчити про проблеми з внутрішнім станом людини. Читай, як ефективно мотивувати себе до роботи і впоратися з вигоранням.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!