В Україні від 24 лютого 2022 року діє воєнний стан, який зобов’язує всіх чоловік призовного віку з’являтися до військкомату для оновлення своїх даних. Військове керівництво наголошує: через те, що велика кількість чоловіків досі добровільно не оновили дані, в країні цей процес врегульовують видачею повісток.
Який штраф за неявку до військкомату після отримання повістки передбачено законом — пояснюємо у матеріалі.
Після того, як особа отримала повістку особисто в руки та підписала її, вона повинна піти до військкомату чи територіального центру комплектування для того, щоб стати на облік та уточнити свої дані.
Варто розуміти, що під час вручення повістки вперше людина має лише оновити свої дані. Вже потім приходить повістка для проходження медкомісії. Лише після її висновку чоловіка чи жінку можуть направити на військову службу.
За неявку до військкомату після отримання повістки передбачена адміністративна або кримінальна відповідальність.
Якщо тобі вручили повістку для уточнення облікових даних або проходження медкомісії, а ти не з’явився до військкомату, тобі загрожує адміністративна відповідальність.
На військовозобов’язаного чекає штраф від 17000 грн до 25500 грн.
Для посадових і юридичних осіб штраф сягає від 34000 грн до 59000 грн.
Ухилення від призову на службу у період воєнного часу карається позбавленням волі від трьох до п’яти років.
Раніше ми розповідали, які штрафи є для тих, хто ухиляється від призову.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.