Насправді конфліктів боятись не потрібно. Вони бувають корисними, допомагають людям краще зрозуміти одне одного та знайти спільне розв’язання проблем.
Однак, звісно, для того, щоб суперечки приносили позитивний результат, усім сторонам потрібно попрацювати над собою.
Сімейна психологиня та психотерапевтка Анна Вершебенюк розповіла виданню ЛІГА.net, як опанувати мистецтво ведення конфліктів та не зруйнувати стосунки.
Війна лише додає стресу українцям, а тому сварки частішають, стають більш емоційними та непередбачуваними.
Тож, перш ніж опановувати мистецтво ведення конфліктів, варто потурбуватись про свої базові потреби: сон, їжу, відпочинок.
Корисно також проаналізувати свою поведінку та патерни, які постійно повторюються в комунікації з іншими людьми. Рефлексуй самостійно або ж звернись до психолога, якщо не можеш розібратись зі своїми почуттями.
Під час самої суперечки дотримуйся цих правил ведення конфлікту:
Будь-який конфлікт має закінчуватись розв’язанням його причини або принаймні напрацюванням варіантів розв’язання проблеми. Адже в цьому і є суть суперечки — задовольнити свої потреби/бажання.
Для того, щоб досягти компромісу, потрібно зосередитись на актуальній проблемі без прив’язки до попередніх ситуацій.
Проаналізуйте, від чого може відмовитись кожна сторона, а що для тебе та співрозмовника принципово. При цьому не варто погоджуватись на неприйнятні для себе умови, інакше зрештою ти перестанеш їх виконувати. А це неодмінно призведе до чергового конфлікту.
Після домовленості потрібно продумати кроки виконання компромісу та допомагати одне одного на шляху до розв’язання проблеми.
Нерідко суперечки виникають на фоні фінансової ситуації. Перед Новим роком та Різдвом пари можуть конфліктувати щодо того, скільки грошей варто витрачати на розваги та святкування.
Читай, як спланувати сімейний бюджет на свята та не посваритись.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!