Амарант — це культура, яка протягом тисячоліть слугувала основним харчовим продуктом багатьох цивілізацій, зокрема, древнього народу — ацтеків. Сьогодні амарант знову набуває популярності серед прихильників здорового способу життя. Відомий своєю високою харчовою цінністю, амарант має широкий спектр корисних властивостей, що можуть позитивно впливати на здоров’я людини.
Детальніше про користь та шкоду амаранту, а також як його готувати розповіли у виданні WebMD.
Амарант — це рід рослин родини Амарантових, який має понад 60 видів. Крупу амаранту додають у раціон, адже вона має високий вміст білка, мінералів та вітамінів. Листя деяких видів також їстівні, багаті на залізо та вітаміни.
До речі, нерідко люди ставлять питання: амарант — це крупа чи насіння? Насправді амарант, який ми часто бачимо на полицях магазинів у відділі з крупами, крупою не є. Хоч у кулінарному контексті це вважається крупою, однак складається вона з насіння.
Для початку поговорімо про корисні властивості амаранту, адже він має у своєму складі низку важливих елементів для здоров’я.
Насіння амаранту стане ідеальною альтернативою для осіб, які страждають на целіакію — непереносимість білка глютену, зокрема жита, ячменю, пшениці.
Амарант є однією з найбагатших рослинних форм білка. Він забезпечує легке засвоєння та містить всі необхідні амінокислоти для нашого організму, зокрема й лізин, якого часто не вистачає у зернах злакових.
Також дослідження показали, що рослинний білок амаранту наближений до білків тваринного походження за своїми властивостями.
Фото: Unsplash
Цей продукт багатий на антиоксиданти, зокрема галлову та ванілову кислоти. Антиоксиданти важливі для боротьби з вільними радикалами — шкідливими побічними продуктами нормальної клітинної діяльності, які можуть спричиняти пошкодження клітин.
Вони допомагають зменшити ризик розвитку різноманітних захворювань, від ознак старіння до серцевих захворювань.
На основі досліджень, проведених на тваринах, було встановлено, що амарант та його олія можуть ефективно знижувати рівень “поганого” холестерину, при цьому не знижуючи рівень “хорошого” холестерину.
Однак нині потрібні подальші дослідження для визначення впливу амаранту на холестерин в людському організмі.
Одна порція амаранту забезпечує рекомендовану добову норму марганцю. Він відіграє ключову роль у понад 300 ферментативних реакціях в організмі, включно з імунними реакціями, синтезом гормонів та формуванням кісток і крові.
Не можна додавати у свій раціон амарантову крупу людям з такими хворобами як:
Також варто пам’ятати, що хоча й рідко, але деякі люди можуть мати алергію на амарант. Вона може проявлятися у вигляді шкірних висипань, свербежу або інших алергічних реакцій.
Не рекомендується споживати амарант й людям, які стежать за вмістом вуглеводів у своєму раціоні, адже цей продукт є доволі калорійним, приблизно, 370 ккал на 100 грамів.
Щоб приготувати смачно насіння амаранту, потрібно зварити його у пропорції зерен та води 1:3. Зерна потрібно варити орієнтовно 20 хвилин на маленькому вогні.
Однак зазвичай виробник має писати на упаковці інформацію з приготування, тож якщо вона є — краще готувати за цим рецептом. Готову кашу можна смакувати разом із м’ясом, овочами, зеленню тощо.
Раніше ми розповідали про користь та шкоду насіння чіа.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.