Переходиш на корисне харчування та думаєш, що може не вистачати якихось елементів для організму? Як правильно скласти меню корисного харчування, щоб отримувати максимум вітамінів та мінералів — читай у нашому матеріалі.
Дієтологиня й терапевтка Юлія Поворознюк розповіла, що важливо враховувати під час корисного харчування, які можуть бути небезпеки та як правильно скласти меню, щоб отримувати максимум поживних речовин. Читай детальніше в матеріалі.
Якщо ти переходиш на правильне харчування, дуже важливо, щоб воно було збалансованим та здоровим. У ньому має бути достатньо білків, жирів та вуглеводів.
До повноцінних білків тваринного походження належать яйця, риба, птиця, твердий та м’який сир, кисломолочна продукція.
До рослинних продуктів — бобові, горіхи, насіння, — каже дієтологиня.
Правильне харчування складається з трьох прийомів їжі корисних продуктів. Не потрібно ними зловживати.
Оптимальне корисне харчування таке:
Фото: Pexels
Білкова їжа має бути запечена, тушкована чи відварена. В жодному разі не смажена, — пояснює дієтологиня Юлія Поворознюк.
Такий раціон є збалансованим за білками, жирами та вуглеводами. Корисні вуглеводи, білки та жири мають бути у трьох прийомах їжі. Щоб додавати жири в раціон, дієтологиня радить заправляти салати корисними оліями. Саме таке харчування є повноцінним та не становить небезпеки.
Концепція правильного харчування полягає у дотриманні правила тарілки збалансованого харчування. Коли чверть тарілки — вуглеводи. Наприклад, каша, коренеплоди, спагеті. Ще чверть — білок. Це можуть бути яйця, птиця, м’ясо, бобові, морепродукти, сир. Інша половина тарілки — овочі.
У страви обов’язково слід додавати корисні олії — оливкову, авокадо, кокосову, масло. Також корисним джерелом жирів є сало, — каже дієтологиня.
На правильному харчуванні потрібно випивати достатню кількість води. 30-40 мл на кг маси тіла. Влітку води має бути більше. Раніше ми розповідали про застосунки, які нагадують пити воду.
Концепція здорової тарілки підходить дітям, але прийомів їжі в них може і має бути більше, адже діти ростуть. Прийомів їжі може бути три – чотири, а також слід не забувати про корисні перекуси.
Дієтологиня Юлія Поворознюк радить щорічно робити чекап організму. Він передбачає загальний аналіз крові, біохімію печінки та нирок, аналіз на дефіцити основних мікронутрієнтів — вітаміну D, феритину — запасу заліза, вітамінів групи B.
Перевіряти щорічно необхідно і щитоподібну залозу. Вона може вказувати на захворювання, які розвиваються непомітно.
Люди з захворюваннями шлунково-кишкового тракту найчастіше мають дефіцит білків, жирів і вуглеводів. Їм потрібно робити регулярні обстеження лікарів та корегувати харчування.
Раніше ми розповідали, що таке планування харчування і чим воно корисне.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.