За даними МОЗ, щонайменше 1500 наших громадян втратили кінцівки у цій війні. Це наші воїни та постраждалі від російських обстрілів цивільні, серед яких є й діти.
Статистика ампутацій вкрай сумна. 70% українців втратили ноги, 30% — руки. Однак їхати за кордон для протезування зовсім не потрібно. Якісну та безкоштовну допомогу можна отримати й на батьківщині.
В Одесі вже понад десять років працює центр протезування Телус. Тут коштом держави можна отримати консультацію та високоякісний протез. І кожні три роки людина має право на безкоштовну заміну протезу.
До війни тут допомагали людям, які втратили кінцівки через хворобу, внаслідок нещасного випадку або ДТП. Тепер же левова частка скалічених саме внаслідок російської агресії.
У цьому центрі проходить майже повний цикл виробництва. Кінцівки виготовляють з імпортних матеріалів. Тут же пацієнт може отримати і фізичну, і психологічну реабілітацію.
Тому за якісними послугами протезування нема потреби їхати за кордон, запевняють працівники центру.
На даному етапі протезування нижніх кінцівок у нашій країні на високому рівні. Не обов’язково їхати за кордон, щоб там отримати якийсь особливий протез.
Ми працюємо з тими ж постачальниками, які забезпечують компонентами весь цивілізований світ, — каже протезист Пилип Матковський.
Раніше ми розповідали, хто має право на безкоштовне протезування в Україні. Читай, які документи потрібно для цього зібрати.
Підписуйся на наш Telegram та стеж за новинами!