Заблоковані морські порти майже не вплинули на асортимент продовольства для українців. Попри війну, наша держава впоралася з цим викликом і змогла перелаштувати імпорт, насамперед харчів та ліків, на західні кордони.
Нині відчутно неабияке навантаження на логістику та сухопутні шляхи. Одночасно із завезенням найнеобхідніших продуктів постає головна проблема — доставка пального.
Україна забезпечує себе базовими харчами на 80%, тож продовольча криза нам поки не загрожує.
Щоб зберегти валюту в державі під час воєнного стану, усе завезення іноземної продукції визначає документ Критичний імпорт. У списку є все необхідне: від круп чи м’яса до кондитерських виробів. Попри проблему блокування морських портів, Україна знайшла інші шляхи, щоб забезпечити себе продовольством, а саме — наземний імпорт та експорт.
Цьогоріч у продажу поменшало українських ранніх овочів через тимчасово окуповані Херсонську та Запорізьку області.
Торік борщовий набір коштував 50 грн, нині — усі 90 грн.
Дефіцит замінив імпорт городини з Туреччини, Єгипту та Нідерландів.
— Доля імпортних продуктів у цьому сегменті сягає близько 50%. Але слід враховувати й ціну цих овочів, тому що імпорт з урахування логістики та пального недешевий, — каже експерт Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Радіон Рибчинський.
Овочі можуть подешевшати, коли в асортименті з’являться українські овочі.
Також не варто хвилюватися за ліки, адже 70% критичних медикаментів Україна виготовляє самостійно. Початок повномасштабного вторгнення поставив крапку в імпорті ліків з Росії та Білорусі, 90% з яких нам є чим замінити. А ще нашій країні дуже допомагає медична гуманітарна допомога.
Раніше ми розповідали, чому ростуть ціни в Україні 2022. Переходь за посиланням і ти.