Чи не у кожній сімʼї, яка виховує дітей, може виникати проблема тривалого проведення часу за екраном телефонів та компʼютерів. Тоді батьки не знають, як достукатися до дітей та як зменшити вплив гаджетів на несформоване дитяче здоровʼя.
Дослідження, опубліковане в журналі JAMA Pediatrics довело, що діти, які проводять багато часу за екраном гаджетів, менше розмовляють зі своїми батьками або опікунами. Вони менше говорять, менше чують і мають менше зворотного зв’язку з дорослими порівняно з дітьми, які проводять менше часу перед екранами.
На що це впливає, як зменшує рівень комунікації між дітьми та батьками та до якого висновку дійшли дослідники — розповідаємо далі.
У новому дослідженні, під керівництвом дослідниці з Інституту дітей Університету Західної Австралії Мері Е. Браш, зібрали дані про 220 сімей у Південній Австралії, Західній Австралії та Квінсленді що виховують дітей, які народилися у 2017 році.
Науковці прагнули віднайти чинники, які заважають дітям та батькам якісно спілкуватися між собою.
Дослідники виявили, що у будь-якому віці тривалий екранний час пригнічував дитяче бажання говорити.
Pixabay
Наприклад, у віці від 18 місяців до двох років кожна хвилина, проведена перед планшетами чи іншими гаджетами, відображалася на зменшенні кількості вокалізації дитини та її навичок вести розмову.
У віці трьох років, якщо дитина перебувала перед екраном, у середньому, майже три години, кожна додаткова хвилина асоціювалася зі зменшенням кількості слів, які вона говорила батькам.
Психологи та науковці переконані, що покращити ситуацію та збільшити взаємодію між батьками та дітьми у різному віці може також спільний перегляд пізнавального контенту.
Експертка із розвитку мови та цифрових медіа з Південного методистського університету в Далласі Сара Кукер підкреслила: аналіз вражає, але батькам варто розуміти, як можна контент у гаджетах використовувати на користь дітям та батькам.
Гаджети нікуди не зникнуть, але звернення уваги на те, як і коли вони використовуються, може стати хорошим напрямком у майбутньому, — каже Сара Кукер.
Та від реальності у цифровий світ тікають не лише діти, а й підлітки та дорослі. Як це називається та чи можливо відучити себе постійно скролити соціальні мережі у телефоні, ми розповідали в іншому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.